Vrchní imám Al Tajíb popřál papežovi a křesťanům k Vánocům

Vatikán – Podle informací agentury ANSA káhirský imám, Ahmed Al Tajíb, v telefonickém rozhovoru popřál papeži Františkovi k blížícím se vánočním svátkům. Sdělil to internetový portál Egypt Independent, který cituje sunnitskou univerzitu Al Azhar.

Al Tajíb římskému biskupovi popřál rovněž „dobro a pokoj“ k jeho 82. narozeninám. Podle portálu The National, který sleduje dění na Blízkém východě, se František s vrchním imámem setkají během papežovy únorové cesty do Spojených arabských emirátů.

Vánoční přání se podle univerzity Al Azhar tímto způsobem vztahuje na všechny křesťany ve světě. Na počátku tohoto měsíce egyptský zákonodárný sbor Dar al- Ifta, který je nejvyšší náboženskou autoritou v oblasti islámského práva, zdůraznil, že se doporučuje přát nemuslimům u příležitosti jejich náboženských svátků a že je to v souladu s tolerantní islámskou morálkou.

Vrchní imám káhirské univerzity při poslední návštěvě Vatikánu řekl, že náboženství není překážkou k dialogu, nýbrž je jeho základem, doslova jakýsi “záchranný pás”, ačkoli se tomu “laicistické ideologie posmívají”. “To jediné společné, co mají války vedené ve jménu náboženství, je politizace náboženství a manipulace s ním za politickými účely”, poznamenal egyptský šejk. Al Tajíb uzavřel své vystoupení výzvou k “respektování jiných vyznání a jejich věřících”. Podotkl, že “tato úcta nemůže být menší než respekt vůči vlastnímu náboženství. V tomto bodě se extrémisté vydali špatným směrem, protože podněcují k zabíjení nevěřích”, vysvětlil nejvyšší představitel sunnitského islámu.

 

Zftoj: Vatikánský rozhlas  Foto:  YouTube, Ahmed Al-Tajíb a papež, ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář