Vrchní soud v Pákistánu potvrdil trest smrti pro dva křesťanské bratry 

Vrchní soud 8. června v pákistánském Láhauru potvrdil rozsudek smrti v případu rouhání pro dva křesťanské bratry Kaisera a Amoona.

Dvojice byla v červnu 2011 obviněna ze zveřejňování obsahu na internetu, ve kterém se údajně měli rouhat proti islámu. Žalobce Muhammad Saíd podal na policejní stanici ve městě Talagang žádost o registraci případu. Muhammad Saíd policii sdělil, že při prohlížení internetu viděl obsah, který zveřejnil starší bratr Kaiser. 

SOUVISEJÍCÍČtrnáct ozbrojených mužů zaútočilo na křesťanskou školu v Pákistánu 

Britský portál Premier informuje, že Centrum pro právní pomoc, asistenci a řešení sporů (CLAAS) podalo odvolání k vrchnímu soudu proti rozsudku smrti.

Dne 28. února 2022 senát vrchního soudu v Láhauru v Rávalpindí ve složení soudce Rádža Šahíd Mehmúd Abbasi a soudce Čaudhrí Abdul Azíz odvolání projednal a potvrdil rozsudek smrti.

Ředitel (CLAAS)Nasir Saíd uvedl, že tým (CLAAS) v Pákistánu se s bratry setkal ve vězení, když jim bylo sděleno rozhodnutí soudu.

 „Všichni jsme doufali, že vzhledem k tomu, že si soud rozsudek vyhradil a že mu trvalo tak dlouho, než ho oznámil, bude obvinění z rouhání proti nim staženo a oba budou propuštěni,“ cituje prohlášení Nasira Saída portál Premier. 

„Ale naopak, nejvyšší soud potvrdil jejich rozsudek smrti. Oba bratři vypadali zesláble, protože již trpí zdravotními problémy,“ dodal. 

Zákon o rouhání obsahuje trest smrti a v zemi se stal se velmi citlivým a vznětlivým tématem. Pouhá obvinění z rouhání často vyvolávají davové násilí a lynčování podezřelých, zatímco těm, kteří vznášejí falešná obvinění z rouhání, nejsou nikdy kladeny otázky. V zemi vzrostla náboženská nesnášenlivost a lidé bez váhání berou zákon do svých rukou.

„Stále věříme, že bratři jsou nevinní a nebylo prokázáno, že by zveřejnili nějaký obsah, kterým by se rouhali proti islámu,“ konstatoval Saíd.  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. června 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář