Vrchní židovský rabín vyzval národ k modlitbám a půstu

Jeruzalém – V reakci na šíření pandemie koronaviru izraelský vrchní rabín vyzval národ, aby se pokořil před Bohem a postil.

Rabín David Lau podle CBN News v neděli napsal dopis, v němž žádal obyvatele, aby se do středy do půlnoci modlili a postili za ukončení šířící se pandemie.

„Dobrotivý Bůh poslouchá naše modlitby a odpoví nám a vykoupí nás ze všech tvrdých nařízení a ve svém velkém milosrdenství zachrání svůj lid Izrael a všechny Jeho děti po celém světě, které to potřebují,“ uvedl.

Lau také radí lidem, kteří se nedokáží postit, aby se alespoň zdrželi jakékoli řeči, která se netýká Tóry nebo modlitby.

„Obtížné dny ovlivňují celý Izrael a celý svět,“ píše se dále v dokumentu. „V tuto chvíli je na nás, abychom zkoumali svá srdce.“

Vyzval také další rabíny, aby uspořádali modlitební shromáždění v synagogách po celém Izraeli – pokud jsou tato setkání omezena na 10 lidí, ať jednotlivci zůstanou od sebe vzdáleni několik metrů.

Izraelci se v těchto dnech modlí u Zdi nářků a žádají Boha, aby odstranil koronavirus z celého světa. Izraelská organizace však varovala, že systém zdravotní péče v pásmu Gazy je již na pokraji kolapsu a uvedla, že země by mohla čelit nedostatku léků a vybavení.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 30. března 2020  Foto: Wikimedia Commons – rabín Lau

Tags: ,,,

4 Komentáře

 1. Je psáno : 20Vy však máte pomazání od toho Svatého a víte to všichni. 21Nenapsal jsem vám proto, že neznáte pravdu, ale proto, že ji znáte a víte, že žádná lež není z pravdy. 22Kdo je lhář, ne-li ten, kdo popírá, že Ježíš je Kristus? To je ten antikrist, který popírá Otce i Syna. 23Každý, kdo popírá Syna, nemá ani Otce. Kdo vyznává Syna, má i Otce.

  Bez uznání Ježíše jako božího syna jsou ty modlitby jako plivance do „tváře“ jediného Boha.

  Odpověď
  • Petra R. Kaprálová (PRK)

   Také je ale zaslíbeno, že Židé na konci časů poznají v Ježíši Mesiáše. Možná, že tato doba je dobou, kdy v duchovní rovině probíhá bitva o duši národů. A možná s tím se blíží i ta doba, kdy Židé poznají svého Mesiáše.

   Odpověď
 2. Plivanec do tváře živého Boha si udělal ty svým názorem. Je neuvěřitelné, co křestan dokáže zplodit. Najde si verše z Písma a práskne je sem jako důkaz své pravdy. A to jen na základě svého předsudku,že židé neuznávají Krista. Písmo se má, pokud ho inerpretuji, vykládat na základě zjevení či moudrosti Ducha svatého. Nemám rád tzv. písmáky,kteří vše rozlišuji na základě Bible. Touto literou pak zabíjí a niči cokoliv dobré, co Pán učinil. Je mi líto, že tací křestané ještě existují a vím,kdo z nich má radost. Satan.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář