Vujicic se modlil s premiérem Orbánem. „Jsem ohromen vaší vírou v Boha,“ řekl

Budapešť – Australský motivační řečník a evangelista v pátek navštívil Maďarsko. Při té příležitosti se setkal s premiérem Viktorem Orbánem a kázal evangelium.

„Děkuji vám, pane předsedo vlády @orbanviktor, za dnešní setkání a za společnou modlitbu za Maďarsko! Děkuji za vaše přivítání a já jsem ohromen vaší odvahou a vírou v Boha. Jsem nadšený z toho, co Bůh plánuje pro Maďarsko!“ napsal na Instagramu Vujicic, který je dítětem srbských křesťanů, kteří emigrovali do Austrálie. Nick se narodil bez horních i dolních končetin.

Jako dítě často zápasil s depresí a myšlenkami na sebevraždu. Říká, že příběh z Janova evangelia 8. kapitoly o uzdravení slepého, který se podle Kristových slov tak narodil, aby sláva Boží na něm byla zjevena, se stala klíčovou pro jeho duchovni ﷽﷽﷽﷽﷽﷽﷽﷽jeho duchovnla kl nanˇo ca MacArthura tian Today.í cestu.

Svou návštěvu Budapešti spojil s kázáním evangelia pro 12 tisíc lidí, které bylo taky vysílané online. „Těšíme se na kázání dnes večer před 12 000 lidmi v Budapešti plus online publikum! Bůh vám žehnej a Bůh žehnej Maďarsku!“ napsal.

S rodinou v současnosti žije v Kalifornii, odkud řídí svou organizaci Life Without Limbs. Na podzim v roce 2017 kázal před stovkami tisíc posluchačů v Kyjevě, což bylo zatím podle Vujičiče jeho největší akcí vůbec. V roce 2012 navštívil světoznámý evangelista Brno, kde kázal ve sboru církve Slova života.

-mn-  Datum: 29. října 2019  Foto: Instagram – Vujicic a Orbán

Tags: ,,

1 Komentář

  1. Není to tak dávno, co zde proběhla diskuse na téma „role muže“. Není moc současných státníků, ke kterým by bylo možno v kladném smyslu toto přirovnání a charakteristiku přiřadit. Role muže spočívá také v tom, jak miluje svou rodinu, své blízké, svůj národ a jak skutečně stojí za těmito hodnotami a jak je také odhodlán je bránit. Tedy ne slovy a různými alibistickými a novodobými novotvary, ale přímo i konkrétními činy. Nedivím se, že je trnem v oku těch, kteří možná na jedné straně tvrdí svým ženám, dětem, příbuzným atd., jak jim na nich záleží, co všechno dělají pro jejich dobro, ale ve skutečnosti nejsou sami sebou a konají pravý opak.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář