Východoafričtí biskupové odsuzují eritrejskou vládu za zabavení církevních zdravotnických center

NAIROBI – Členové biskupských konferencí ve východní Africe odsoudili zabavení zdravotnických zařízení Eritrejí, které patří katolické církvi. Rovněž ujistili o své solidaritě s biskupy a katolíky v zemi.

Asociace biskupských konferencí ve východní Africe uvedla, že doufají, že Bůh bude věřící „provázet s nadějí a dá vám nezbytnou odvahu a vytrvalost, abyste mohli obstát v obraně práv církve a Božího lidu,“ cituje prohlášení portál Crux.

V polovině června zabavila eritrejská vláda všechny církví vedené kliniky a zdravotnická střediska. Podle informací měly vládní bezpečnostní pracovníci poslat pryč zaměstnance a zavřít všechna střediska. Pacientům bylo nařízeno, aby šli domů a vojáci byli nasazeni, aby střežili budovy, uvedli biskupové v dopise z 13. června.

Církev provozuje v zemi více než 20 klinik a mnoho z nich jsou majetkem klášterů, uvádí Crux.

„Vláda může říci, že nechce služby církve, ale nemůže žádat o jejich vlastnictví. Není to správné,“ uvedli v dopise eritrejští biskupové. Vláda zatím na situaci nereagovala.

Biskupská konference východní Afriky zahrnuje Keňu, Eritrei, Etiopii, Súdán, Jižní Súdán, Ugandu, Tanzanii, Malawi a Zambii.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn- Datum: 1. července 2019  Foto: Wikipedie – havní město Asmara – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář