Východočeši byli letos v Tříkrálové sbírce rekordně štědří

Hradec Králové – Rekordních 20,7 milionu korun vybrali koledníci v letošní Tříkrálové sbírce na území Královéhradecké diecéze, která zahrnuje území Královéhradeckého, Pardubického a části sousedních krajů. ČTK o tom dnes informovala Jana Karasová z Diecézní charity Hradec Králové. Loni se organizátorům podařilo vybrat více než 18,4 milionu korun.

Do letošního 20. ročníku Tříkrálové sbírky se v hradecké diecézi zapojilo kolem 15.000 koledníků. Nejvíce pomáhali školáci, skauti, farníci, charitní zaměstnanci a dobrovolníci. Koledování doprovázela řada akcí, například koncerty a průvody, živé betlémy a různé hry.

Regionální charity z darovaných peněz podpoří své služby na pomoc nemocným a potřebným v místech, kde byly příspěvky vybrány. Například Oblastní charita Hradec Králové použije vykoledované peníze na podporu domácí hospicové péče a na výstavbu lůžkového hospice ve Stěžerách. Oblastní charita Červený Kostelec z vybraných peněz vymění stará okna v Domově sv. Josefa pro nemocné s roztroušenou sklerózou v Žirči na Trutnovsku. Oblastní charita Nové Hrady z výtěžku sbírky rozšíří Dům sv. Josefa v Chotovicích na Svitavsku, kde pomáhají handicapovaným, seniorům a rodinám s dětmi.

Část výtěžku je určena na humanitární pomoc v zahraničí. Diecézní charita Hradec Králové použije peníze v Indii na kvalifikační kurzy pro mladé lidi bez vyučení či večerní vzdělávání dětí v Bangalore.

Tradice tříkrálové sbírky začala v roce 2000 v olomoucké arcidiecézi. Loni se při sbírce vybralo v celé republice 122,3 milionu korun. Výtěžek letošního ročníku ještě organizátoři úplně nespočítali, po rozpečetění téměř 98 procent pokladniček ale přesahuje 127,6 milionu korun. Podrobnosti o využití peněz zveřejňuje Charita na webu www.trikralovasbirka.cz.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 30. ledna 2020  Foto: trojkralovasbirka.cz

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář