Vyřezávaný betlém ve Vyškově se dočká nových prvků a postav

Vyškov – Vyřezávaný betlém ve Vyškově se dočká nových zvířat a postav, celkem půjde asi o dvě desítky prvků. Radnice za ně zaplatí asi půl milionu korun. Betlém by se měl v adventním čase stát dominantou centra města. ČTK to řekl mluvčí radnice Michal Kočí.

Prvních několik postav betlému mohli Vyškované obdivovat před čtyřmi lety, pro město je vyřezal sochař a řezbář Tomiš Zedník. Od té doby přibyly další prvky a postavy, nyní jich jsou asi dvě desítky. Betlém se má nově rozšířit ve čtyřech etapách, další prvky a postavy bude umělec vyrábět i se svým otcem Bohumírem.

„Záměr je postavený tak, aby umělci každý rok vytvořili jeho část. Projekt je vymyšlený na čtyři roky. Vyškov získal díky betlému velmi originální a umělecky hodnotnou vánoční výzdobu, nyní jsme rádi, že se dočkáme dalších postav,“ uvedl ve vyškovském zpravodaji místostarosta Roman Celý (KDU-ČSL).

Betlém by se v adventním čase měl postupně stát dominantou centra města. Dosud jí je vánoční strom, jenže ten se podle radnice dá stále obtížněji zajistit. „Samozřejmě to neznamená, že s vánočním stromem pro nadcházející roky nepočítáme, ale dá se očekávat, že se bude situace v případě shánění vhodného jehličnanu v dalších letech spíš zhoršovat,“ uvedl místostarosta Josef Kachlík (Volba pro město).

Další prvky a postavy se po zhotovení stanou majetkem města. Letos má jít mimo jiné o zastřešený most, osla či postavu rybáře. V dalších letech se počítá s labutěmi, kachnami, andělem, dětmi, řemeslníky či muzikanty. Dílo vyškovského umělce nahradilo slaměný betlém s papírovými figurami.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK Datum: 31. srpna 2019  Foto: vyskov-mesto.cz

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář