Výrok ragbyové hvězdy vyvolává kontroverze

Sydney – Australský ragbyový hráč Samu Kerevi se omluvil fanouškům, kteří byli uraženi, protože prohlásil „Miluji Ježíše“ během Velikonoc. Na sociální síti pak objasnil své příspěvky, které vyvolali rozruch mezi jeho fanoušky.

„Bůh tak miloval svět, že dal svého jednorozeného Syna, aby nikdo, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl věčný život.“ Jan 3, 16. Děkuji Ježíši za smrt na kříži. Miluji Ježíše,“ napsala Kerevi na Instagramu.

Zatímco mnoho fanoušků mu vyjádřilo podporu za jeho postoj, jiní zpochybňovali, zda podporuje názory spoluhráče Israele Folaua.Folau byl obviněn z kodexu chování za porušení pravidel pro sdílení písemného sdělení na sociálních sítích, když napsal, že peklo čeká na „opilce, homosexuály, cizoložníky, lháře, smilníky, zloděje, ateisty a modláře,“ kteří nečiní pokání.

Instragram – Israel Folau

„Vím, že mnoho homosexuálních dětí a dospělých v našem sportu by ráda slyšela ragbyového profesionála říkat, že je máš rád a respektuješ to, kým jsou – jsi ochoten tuto myšlenku podpořit?“ napsal jeden fanoušek v reakci na křesťanskou citaci Samu Keravi. „Doufám, že nepodporujete komentáře Israele Folaua,“ dodal další.

Kerevi na Instagram napsal v reakci: „Omlouvám se každému koho jsem urazil při chválení Boha o víkendu, který křesťané oslavují jeho oběť za vás i za mě”.

Poté, co se tato omluva na sociální síti šířila, Kerevi se snažila objasnit své komentáře v následném příspěvku. „Oceňuji povzbudivé zprávy od všech. Abych však byl jasný, neomlouvám se za svou víru v Ježíše Krista, svého Spasitele. Bůh je vždy na prvním místě v mém životě, jako i u mnoha dalších profesionálních hráčů rugby. Dnes jsem cítil, že věci jsou vyňaty z kontextu s ohledem na některé články. Nemám pocit, že se musím omlouvat kvůli situaci, která se děje s mým bratrem ve víře (Israel Folau pozn. red.),“ uvedl na Instagramu spolu s Janem 16, 33, kde je napsáno: „Ve světě budete mít soužení; ale buďte dobré mysli, já jsem přemohl svět.“

Probíhající kontroverze vychází z Folauova prohlášení, že je připraven vzdát se pozice nejoblíbenějšího a nejprestižnějšího hráče ragby na světě poté, co se dostal pod palbu kritiky za vyjádření svých křesťanských názorů na sociálních médiích, uvádí The Christian Post.

Za to, že Folau zůstane oddaný svým hodnotám mu hrozí problémy v jeho karieře. „V první řadě žiju pro Boha. Věřím, že jeho plány pro mě jsou lepší, než cokoliv, co si myslím. Pokud nebudu pokračovat v hraní, tak mi to určitě bude chybět, ale moje víra v Ježíše Krista je to, co je na prvním místě,“ komentoval situaci kolem svého příspěvku Folau.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Instagram – Samu Keravi

Tags: ,

3 Komentáře

  1. „.. poté, co se dostal pod palbu kritiky za vyjádření svých křesťanských názorů“
    .. rozhodovat za boha, kdo půjde do pekla? To není nic křesťanského.

    Odpověď
  2. Na předchozí příspěvek reaguji pouze upozorněním, že dotyčný citoval text z 1. listu Korintským 6,9-10. Apoštol Pavel, který text psal, určitě nerozhodoval za Boha, kdo půjde do pekla,ale zapsal, co zapsat měl.
    Nechci však samozřejmě diskutovat o tom, kdy, co, jak, kam a komu je vhodné na internetu něco psát a sdílet své názory a víru,a zda to bylo nebo nebylo vhodné a šťastně zvolené, protože to je k jiné diskusi, a já neznám všechny souvislosti a motivy, takže to komentovat nemůžu. Samotný biblický text však křesťanský je a takto zní.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář