Vyšetřování lidskoprávní organizace ukazuje, že za zmizením pastora je policie

Za zmizením malajského pastora před dvěma lety by mohla být policie, tvrdí náboženská organizace.

Malajská komise pro lidská práva, došla k závěru, že zvláštní oddělení policie stojí za zmizením pastora Raymonda Koh, který byl naposledy viděn dne 13. února 2017, a muslimského sociálního aktivisty Amriho Che Mat, který zmizel. 24. listopadu 2016, informuje Christian Today.

Očitý svědek řekl, že viděl jak byl pastor Koh vzat ze svého auta v Selangoru kolem 10:45 15 muži oblečenými v černém a s kuklami na hlavě. Amri zmizel poté, co opustil svůj domov. Jeho auto bylo nalezeno následující den na staveništi.

Zpráva identifikovala jejich náboženské aktivity jako důvod jejich zmizení. Předtím, než zmizel, byl pastor Koh obviněn z evangelizace muslimů, zatímco Amri praktikoval šíitský islám, který je zakázán v sunnitské Malajsii.

Ekumenická rada církví v Malajsii (CCM) nyní požaduje spravedlnost pro rodiny. Vyzvala malajskou vládu, aby zahájila „nezávislé a nestranné“ vyšetřování zmizení a řekla, že rodiny mají „právo znát pravdu o osudu a místě pobytu těchto dvou mužů“.

„Ekumenická rada církví v Malajsii (CCM) je vděčná organizaci za to, že toto vyšetřování provedla s integritou, nestranností, transparentností i odvahou,“ řekl generální tajemník CCM Dr. Hermen Shastri.

„Tento vyšetřovací proces byl důkazem toho, že je třeba, aby se lidská práva dostala do popředí všech zákonů v oblasti práva a pořádku v Malajsii. Vyzýváme malajskou vládu, aby věnovala pozornost doporučením organizace.“

Mervyn Thomas, výkonný ředitel organizace Christian Solidarity Worldwide, ocenil odvahu komise při jejím vyšetřování. Vyzval k tomu, aby byla v Malajsii respektována svoboda náboženství jako „základní lidské právo“.

„Vyzýváme vládu Malajsie, aby urychleně zajistila, že doporučení budou plně a účinně prováděna,“ řekl.

„Vyzýváme malajské úřady, aby učinily vše, co je v jejich silách, aby se dozvěděly pravdu o místě pobytu pastora Raymonda Koh a Amri Che Mat, a zajistily, aby se takové incidenty nikdy neopakovaly,“ nabádal Thomas malajskou vládu k aktivitě.

„Zmizení nemají absolutně žádné místo v civilizované, demokratické společnosti, kde by měl být respektován právní stát a dodržována základní lidská práva,“ dodal řefitel organizace CSW na závěr.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: change.org – Pastor Raymond Koh

 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář