Výstava v Londýně připomíná utrpení věřících žen po celém světě

Londýn – Výstava ručně psané petice pořádaná organizaci Open Doors UK byla od 17. do 24. listopadu k dispozici pro veřejnost ve Westminsterském opatství v Londýně. Instalace byla vytvořena „za účelem zesílení podpory pronásledovaných křesťanských žen a ukázání vládě Spojeného království a poslancům parlamentu zásadní potřebu po změně politiky,“ uvedli organizátoři.

V průběhu celého roku vyzývala Open Doors UK britské občany, aby ručně podepsali petici s názvem „Vidíme vás“ věnovanou ženám, které jsou pronásledovány kvůli své víře i pohlaví.

Do této jedinečné petice s více než 16 000 lidmi psali, malovali, kreslili nebo vyšívali svá jména, spolu s více než 250 křesťankami z celé Asie, Afriky, Blízkého východu a Latinské Ameriky, které byly pronásledovány pro svou víru.

Výsledek této nezvyklé akce byl vystaven ve Westminsterském opatství, „aby lidem poskytl příležitost slyšet tyto příběhy a porozumět charakteristice genderově specifického pronásledování,“ zdůraznila Open Door UK. Instalace navíc zobrazovala portréty a autoportréty nigerijských žen, které zažily pronásledování pro svou víru, a které se staly oběťmi sexuálního násilí ze strany militantů Boko Haram nebo kočovných pastevců.

Každý portrét byl doprovázen příběhem žen. „Touto peticí říkáme těmto ženám: vidíme vás, slyšíme váš příběh, chceme dosáhnout spravedlnosti pro vás, modlíme se za vás,“ uvedla k výstavě ředitelka Open Doors UK Henrietta Blythová. Podle ní „počet ručně vyráběných kusů je impozantní. Skutečnost, že každý „podpis“ byl vytvořen osobně, ručně, ukazuje, jak se vášnivě lidé angažují v otázce násilí na ženách, které jsou tak statečné, že obstály ve své křesťanské víře.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 5. prosince 2019  Foto: Open Doors

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář