Vysvěcen nový katolický kostel v Ománu

Omán – Tento víkend byl ve městě Salála otevřen nový katolický kostel, zasvěcený sv. Františku Xaverskému, patronu misií. Kostel byl zbudován během 18 měsíců a má kapacitu 600 míst k sezení a je vybaven vícefunkčním sálem, který pojme dalších 400 osob.

Nedělnímu obřadu svěcení předcházela sobotní občanská inaugurace tohoto místa, která se konala za účasti arcibiskupa Francesca Padilly, apoštolského nuncia v Jemenu, Kuvajtu, Bahrainu, Spojených arabských emirátů a Kataru a doktora Amhmeda Khamise Al Bahriho, ředitele odboru ministerstva pro náboženské dotace a záležitosti Ománu. Přítomen byl rovněž bisku Paul Hinder, apoštolský vikář Jižní Arábie, kněží a řeholnice.

Arcibiskup Padilla poděkoval sultánovi Qaboos Bin Said Al Saidovi, který umožnil stavbu kostela, a dalším představitelům sultanátu za vstřícnost a tolerantnost, a dodal, že právě „náboženská tolerance a uplatňování jejích konsekvenkcí vytvářejí pokoj a vzájemné bratrství.“ V Ománu, který má 4 miliony obyvatel, žijících na rozloze čtyřikrát větší než Česká republika, je 60 tisíc katolíků. Jde výhradně o migranty a scházejí se v 5 farnostech (dvě v Maskatu, dvě v Salála a jedna v Suháru).

 

Autor: Vatikánský rozhlas  Datum: 10. září 2019   Foto:  screenshot YouTube – nový kostel v Ománu

Tags: ,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář