Výtěžek sbírky v olomoucké arcidiecézi vynesl 32 mil.Kč, vyrovnal se rekordu

Olomouc – Zhruba 32 milionů korun vynesl letošní ročník Tříkrálové sbírky v olomoucké arcidiecézi. Štědrost lidí se tak vyrovnala dosavadnímu rekordu před pandemií, který organizátoři zaznamenali v lednu roku 2020. Charitní pracovníci již otevřeli téměř všech 5506 kasiček, které měli letos koledníci k dispozici. Rozpečetění posledních zbývajících kasiček zabránily zatím karantény na úřadech, řekl dnes ČTK koordinátor sbírky Marek Navrátil. Oproti loňskému roku, kdy byla sbírka silně ovlivněna pandemií, je letošní výnos dvojnásobný.

„Letošní výnos sbírky máme v podstatě již spočítaný, zbývá jen 1,5 procenta kasiček, které nebyly dosud úředně rozpečetěny. To zpoždění se stalo kvůli různým karanténám na obecních úřadech. Můžeme říci, že letošním výsledkem jsme se dostali zhruba na výnos z roku 2020. Máme z toho velkou radost, chceme hlavně poděkovat všem dárcům a koledníkům, že takto charitu a Tříkrálovou sbírku opět podpořili,“ uvedl Marek Navrátil.

SOUVISEJÍCÍKončí letošní Tříkrálová sbírka, výtěžek charita oznámí v únoru

V olomoucké arcidiecézi, pod kterou spadá Olomoucký a Zlínský kraj a část kraje Jihomoravského a Pardubického, byli tradičně nejštědřejší lidé na jihu regionu. Na území Charity Uherské Hradiště přispěli lidé 3,3 milionu korun, v oblasti Valašského Meziříčí to bylo 2,8 milionu. V oblasti šternberské charity činí výnos 1,9 milionu korun, více než 1,5 milionu korun věnovali lidé koledníkům z charity hranické, zábřežské či uherskobrodské, vyplývá z informací na www.trikralovasbirka.cz.

Charita Olomouc hlásí výnos ve výši zhruba dvou milionů korun. „Letošní výtěžek tříkrálového snažení z kasiček a bezhotovostních darů činí 2,021.846 korun, z toho 1,954.556 věnovali dárci přímo do kasiček a 67.290 bezhotovostně. On-line koleda k 31. lednu vynesla 48.227 korun,“ uvedli dnes zástupci olomoucké charity. V kasičkách byly nalezeny i šupiny z kapra pro štěstí, dětská hrací mince, z cizích měn americké dolary, euro a jeden nový izraelský šekel.

Tříkrálová sbírka byla založena právě v olomoucké arcidiecézi, kde koledníci vyšli do ulic poprvé v roce 2000; poté se sbírka začala konat i v ostatních částech země a stala se největší sbírkovou akcí charity v ČR. Právě v olomoucké arcidiecézi jsou lidé každoročně nejštědřejší. Předloni, ještě před pandemií, do 5832 kasiček věnovali rekordních 32,2 milionu korun. Loni, kdy se kvůli koronavirovým opatřením uskutečnila sbírka poprvé ve více než dvacetileté historii on-line, přispěli lidé do kasiček umístěných ve veřejných prostorech 14,5 milionu korun a další více než tři miliony věnovali on-line.

K dnešku je z letošní sbírky dosud rozpečetěno 5423 z 5506 kasiček, ve kterých bylo 31,64 milionu korun. Prostřednictvím on-line koledy lidé věnovali dosud 530.400 korun a dalších 286.000 korun čítají bezhotovostní dary.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK. Datum: 31. ledna 2022 Foto: Tříkrálová sbírka

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář