Vyzkoušej si misii nanečisto

Komunita Bétel nabízí příležitost krátkodobého i dlouhodobého dobrovolnictví. Pomáháme závislým přestat brát a vytrvat. Provozujeme dvě komunity pro muže a ženy.

Micah Blakey, mládežnický pastor ze sboru New Life v Nambouru v Austrálii hodnotí svoji tříměsíční stáž v Bételu takto: Jel jsem do Čech, abych sloužil. Místo toho jsem na stáži v Bételu mnohem víc přijal, než dal. Zakusil jsem na vlastní oči, jak Ježíš skrze obyčejné lidi mění lidské životy. Mnohem lépe jsem porozuměl Ježíši skrze praktickou teologii, uctívání a celkovou atmosféru. Díky tomu, že jsem se účastnil veškerého dění s lidmi, kteří se v Bételu pod profesionálním a moudrým vedením léčí ze své závislosti, jsem uviděl Ježíše jasněji než kdykoliv před tím. Bylo to fantastické! Kdybych mohl, okamžitě bych do toho šel znovu.  

V Bételu hledáme dobrovolníky/dobrovolnice ve věku mezi 20 a 30 lety, kteří jsou tak trochu dobrodruzi a budou rádi bydlet s našimi klienty v komunitě a pomohou jim abstinovat a dodržovat denní řád. Budou s nimi pracovat v našich sociálních podnicích – dobročinný obchod s nábytkem a dekoracemi, stěhování, čalounictví a renovace nábytku.

Nabízíme ti příležitost doplnit na tři měsíce, na rok nebo na neurčito náš tým. Poskytneme ti zázemí zavedené křesťanské neziskové organizace, pomůžeme ti naučit se pracovat s lidmi, kteří se léčí ze závislosti. Naučíme tě, jak sdílet evangelium přirozeně vlastním příkladem. Pomůžeme ti identifikovat tvé silné stránky. Podpoříme tě v hledání Boží vůle. Bydlení v rámci komunity je zdarma včetně jídla a veškerých poplatků. Dále se postaráme o kapesné a potřebné volno.

Hanka Mácová z KS Brno píše o své zatím téměř roční zkušenosti v Bételu takto: „Když jsem šla do Bételu, přišla jsem s nastavením, že chci pomoct ostatním. Za tu dobu tady ale vidím, jak skrze moji službu Bůh pomáhá mně samotné. Život v komunitě mě hodně naučil. Bůh tu mění můj charakter, mé chování, boří strachy a pomáhá mi překonávat hradby, které jsem si vybudovala v těžkých obdobích v minulosti. V Bételu se poprvé v životě cítím šťastná. Naplňuje mě, když můžu předávat to, co do mě vložil Bůh, lidem, kteří Ho neznají. Bétel je místo, kde můžu na jednu stranu plně sloužit Bohu a na druhou stranu růst v člověka, kterým mě chce Bůh mít.“

Bára Ševčíková, která u nás strávila loňské prázdniny a letos přijede zase, říká: „Čas v Bételu pro mě byl možností sdílet část cesty s lidmi, kteří se rozhodli pro něco jiného, než žili do té doby. Vidět radost a nadšení i boj se sebou. Také pro mě bylo velkým přínosem fungování v komunitě pro poznání sebe a nalezení mnoha věcí, v kterých potřebuji růst. V tom mi Bétel poskytl bezpečné místo, k učení a změně.“ 

Abychom se mohli ty i my rozhodnout, zda jsi do našeho týmu ten/ta pravá, budeme potřebovat:

Vyplnit žádost (na požádání zašleme)

Doporučení tvého pastora nebo vedoucího mládeže

Motivační dopis v rozsahu minimálně jedné normostrany

Absolvování pohovoru

Dva týdny pobytu v komunitě na zkoušku

Těšíme se na tebe.

Email: info@komunitabetel.cz                 Telefon: 731 501 150

Více informací o komunitě Bétel: www.komunitabetel.cz

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář