Výzvy církve pro rok 2018: Nedostatečná formace křesťanů či posedlost osobní autonomií

Jaké jsou výzvy, kterým budou čelit křesťané v roce 2018, a jakých příležitostí by se měla církev v novém roce chopit? I na tyto otázky se snažili odpovědět lídři americké evangelikální organizace Gospel Coalition v článku zveřejněném minulý týden.

Za hlavní výzvy pro následující rok označili prohloubení sekularismu, ohrožení náboženské svobody a rostoucí kulturní nepřátelství vůči biblickému křesťanství. Znepokojivější problémy však dle jejich názoru číhají uvnitř samotné církve: Hřích, rozdělení církve, nedostatečná formace křesťanů, krize evangelikální identity a další.

Reklama

 

Don Carson, prezident organizace, profesor a autor několika knih, uvedl, že součástí nebezpečného modlářství našeho věku, přinejmenším v západní kultuře, je posedlost osobní autonomií.„Tvrdíme, že je naše svaté právo zvolit si svou vlastní identitu, morálku, vlastní pravdu; bez větší odpovědnosti, jen abychom měli pravdu sami před sebou. Není divu, že se to projevuje chamtivostí, sexuální agresivitou a morálním zmatkem spolu s filozofickým materialismem,“ vysvětlil.

Lídři dále varovali před nedostatečnou formací křesťanů a poukázali na biblickou negramotnost věřících, kteří jsou podle nich více teologicky formování médii než Biblí. Za příležitosti církve naopak označili evangelizaci, společenství a jednotu, biblickou gramotnost, formaci a trénink křesťanů. Církev by též měla být prorockým hlasem s centrem v evangeliu. „Evangelium přináší uzdravení a naději do světa strachu. Také konfrontuje každý idol a vyzývá všechny k učetnictví, které něco stojí. Evangelium Ježíše Krista dává útěchu (Matouš 11: 29-30), ale nezaslibuje nám pohodlí (Mt 16:24),“ uvedla Gospel Coalion. 

 

Zdroj: Christian Post Foto; Pixabay

Kategorie: Církev

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář