Křesťan dnes

Vznikla petice, aby Čaputová netraumatizovala společnost Istanbulskou úmluvou

Aliance za rodinu spustila petici se žádostí, aby prezidentka Slovenské republiky podepsala rozhodnutí parlamentu, ve kterém většina poslanců odmítá ratifikaci Istanbulské úmluvy. Prezidentka Čaputová v reakci uvedla, že dá udělat právní analýzu procesních kroků.

Parlament ve dnech 29. března a 28. listopadu 2019 přijal usnesení, kterými NR SR vyjádřila nesouhlas s tím, aby Slovenská republika byla vázána Istanbulskou úmluvou.

„Paní prezidentka navzdory rozhodnutí parlamentu nechce oznámit Radě Evropy, že Slovensko Istanbulskou úmluvu neratifikuje,“ uvádí Aliance za rodinu k důvodům, proč petici spustila. Podle aliance existuje vážné podezření, že prezidentka Čaputová jen získává čas a čeká na nadcházející volby, které se mají uskutečnit koncem února.

„Vážená paní prezidentko, od podpisu Istanbulské úmluvy v roce 2011 se vlekl spor ve společnosti, zda na ochranu žen před násilím potřebujeme přijmout rovnost ideologií. Vaše rozhodnutí, kterým odmítáte splnit svou povinnost oznámit Radě Evropy rozhodnutí Národní rady SR, vnímáme jako další traumatizování společnosti. Čekáte na změnu po volbách? Takovou změnu si však lidé nepředstavují! Lidé čekají férovost a ne právnické kličkování,“ píše se ve stanovisku k petici.

Zuzana Čaputová v prezidentských volbách kandidovala za stranu Progresivní Slovensko, které se netají svými liberálními postoji. Jedním z jejich programových cílů je zavést registrované partnerství. Do parlamentních voleb za tuto stranu kandiduje i platforma s názvem „progresivní věřící,“ zastoupená například evangelíkem Ondrejem Prostredníkem nebo katolíkem Miroslavem Kocúrem.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 22. ledna 2020  Foto: Wikipedie – NR SR

 

Exit mobile version