Vznikla petice na obranu slovenského ministra zdravotnictví

Organizace CitizenGO spustila internetovou petici na obranu slovenského ministra zdravotnictví Marka Krajčího. Ten čelí od svého jmenování kritice za svůj postoj k interrupcím a za své náboženské přesvědčení.

„Ministr zdravotnictví Marek Krajčí čelí v poslední době mediálnímu lynči kvůli své křesťanské víře a ProLife postoji,“ píší v úvodu autoři petice.

Začalo to videem z kázání roku 2016, kdy Krajčí na shromáždění baptistického sboru v Bratislavě mluvil o své zkušenosti s prací Ducha svatého ve svém životě. „Modlili jsme se za jednoho konkrétního bratra a zjistili jsme, že se zabýval okultismem a jógou, cítil se spoután, když jsme se začali modlit za naplnění Duchem svatým,“ řekl ku příkladu Krajčí v kázání při příležitosti svátku Letnic.

Sektáři a extrémisté

Bývalá poslankyně parlamentu a diplomatka Magda Vašáryová v rozhovoru ČRo řekla že, „Matovič dovedl do parlamentu takzvané nezávislé poslance, kde je množství extrémistů, kteří jsou členy různých odnoží oficiální katolické církve. Jsou to ministři financí, zdravotnictví a další lidé ve vládě, kteří patří, řekla bych, až do různých sekt,“ poznamenala na adresu ministrů Krajčího a Hegera, kteří jsou členové baptistické, v případě Hegera katolické církve.

Na adresu Krajčího, který vedle práce poslance pracoval jako dětský kardiochirurg, založil projekt Křesťané v městě, které sdružuje různé bratislavské sbory za účelem ekumeny a vykonává praktickou pomoc pro bezdomovce, Vašáryová dodala: „My jsme nevěděli, kdo to Marek Krajčí vlastně je. Kdysi to byl pediatr, ale této (práce) se vzdal, protože ho osvítil duch svatý. To opravdu sám řekl, měl takovou přednášku, kde vysvětloval, jak o něj projevil zájem samotný duch svatý… My jsme netušili, koho všeho si to premiér Matovič vzal do parlamentu a do vlády.“

Krajčí, který je držitelem ceny bratislavského primátora za rok 2014 „za nezitšnou pomoc lidem v nouzi,“ je poslancem parlamentu od roku 2016 a pravidelně se pro média vyjadřoval k tématu zdravotnictví.

Spolustraník ze strany OLaNO Peter Kremský pro Křesťan dnes vyvrátil tvrzení Vašáryové, že by se vzdal pozice doktora po „osvícení duchem svatým,“ ale ponechal si částečný úvazek i v době, kdy vedl organizaci Křesťané v městě, která také s dobrovolníky pravidelně organizovala pomoc při uklízení veřejného prostranství v jednotlivých bratislavských městských částech.

Na kritiku je Krajčí zvyklý od doby komunismu, kdy se hlásil ke křesťanství, a snaží se jen o šíření dobra. „Jsem na ně zvyklý po celý život. Byl jsem věřící i za komunismu, nestyděl jsem se za to. Za svou víru nečekám pochvalu. Mně dává sílu žít, věřit v dobro a milovat dobro. Na ty útočné reakce se snažím pouze správně reagovat,“ uvedl v rozhovoru pro tyzden.sk.

V neděli Krajčí sdílel Žalm 27 se slovy, že je aktuální i v dnešní době. Autorem textu je král David a píše o Boží ochraně v časech těžkostí a pronásledování. Pod statusem mu mnoho jeho fanoušků vyjádřilo podporu se slovy, že se za něj modlí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 11. čevna 2020  Foto: Facebook – Marek Krajčí

Tags: ,,,,

3 Komentáře

 1. Martin Hambálek

  Rozhovor s paní Vašáryovou v ČRO jsem poslouchal a bylo mi u něj smutno. Uvědomil jsem si natvrdo, že i u velmi vzdělaných lidí, kterých si vážím, je často postoj biblického křesťanství neslučitelný s praktickým životem. A také jsem si znovu uvědomil, jakou moc mají média. Celý pořad jasně směřoval k odsouzení a výsměchu směrem k panu ministrovi a ke skandalizování křesťanů jako zpátečníků a tmářů. Kéž nám dá Pán Bůh sílu nepřizpůsobovat svou víru veřejné poptávce.

  Odpověď
  • Olga Nedbalová

   Ano, je bohužel smutné, že i vzdělaní lidé, z hlediska obecné morálky nenapadnutelní, se vysmívají křesťanům a dělají z nich blázny. Na druhou stranu, právě na toto nás Bible na více místech upozorňuje. Křesťan, který se drží pevně své víry v Ježíše Krista se musí připravit na výsměch, pronásledování. Na jiných místech jsou na tom křesťané ještě hůře, jsou pro víru i zabíjeni. Pan ministr Krajčí má mou velkou podporu a hlavně jsem ráda, že alespoň někdo z politiků se umí veřejně vymezit proti potratům. Protože bohužel u nás je demokracie jen pro některé. Naše společnost se chlubí právním řádem a jeho vysokou úrovní z hlediska osobních svobod jedince. Ale ti nejvíce bezbranní nemají žádná práva a klidně jsou zabíjeni se státním souhlasem. Lidská spravedlnost nikdy nemůže nahradit spravedlnost Boží. A vzdělanost neznamená v očích Božích vždy moudrost.

   Odpověď
 2. Libuše Jersáková

  Závidím bratřím Slovákům takové ministry, jako je Marek Krajčí. Ale bratrům se nemá závidět. Tak vám to milí Slováci přeji. Předběhli jste nás, možná právě proto, že máte ve vládě opravdové křesťany, a to nejen podle jména, ale takové, kteří si váží lidského života a jejich slovo je: Jistě , jistě..zkrátka jsou čitelní a nejde jim jen o popularitu. Hlavně se nenechte zastrašit . To vám přeji z celého srdce. Bůh vám žehnej.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář