Washington obvinil Pákistán z vážného porušování svobody vyznání

Washington 4. ledna (ČTK) – Americké ministerstvo zahraničí zařadilo Pákistán na seznam zemí, které vážně porušují náboženské svobody. Teprve před několika dny přitom vztahy obou zemí zkomplikovalo prohlášení Washingtonu, podle kterého Pákistán poskytuje útočiště teroristům. Americká vláda dnes také uvedla, že s ohledem na svobodu vyznání označila dalších deset států za problematické.

Na začátku týdne americká vláda kvůli údajně laxnímu přístupu znovu pozastavila vojenskou pomoc Pákistánu v objemu 255 milionů dolarů (5,4 miliardy Kč). Bílý dům následně uvedl, že připravuje vůči Pákistánu další kroky. Zařazení na seznam zemí, které porušují náboženské svobody ale není považováno za opatření se závažnými důsledky, uvedla agentura AP.

Reklama

 

Americká vláda prý změnila klasifikaci celkem 11 zemí už 22. prosince. Deset států včetně Číny, Saúdské Arábie, Barmy či Íránu opětovně získalo označení „států se znepokojivou situací“ podle amerického zákona o dodržování náboženských svobod ve světě. Na základě legislativy schválené v roce 1998 má vláda Spojených států prosazovat svobodu vyznání jako součást své zahraniční politiky.

„Ochrana náboženských svobod je naprosto zásadní pro udržení míru, stability a prosperity. Cílem těchto označení je zlepšit úctu k náboženské svobodě v těchto zemích,“ uvedlo dnes ministerstvo zahraničí.

 

Zdroj: ČTK Foto: Wikimedia Common

Kategorie: Politika

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář