WEA po eskalaci napětí na Blízkém východě vyzvala k míru a ochraně křesťanů

Poslední střety mezi Íránem a Spojenými státy zvýšily napětí na Blízkém východě a způsobily vážnou mezinárodní diplomatickou krizi. Světová evangelikální aliance (WEA) reagovala na nejnovější události po smrti generála Sulejmáního.

WEA uvedla, že „má hluboký smutek nad nedávnými skutky agrese a násilí“ mezi oběma zeměmi. Globální evangelikální ekumenická organizace vyzvala „tyto země a jejich spojence, aby odolaly nepřátelské rétorice a aby neeskalovaly současnou krizi“.

„Podporujeme dialog, který předchází dalším krizím a vede k odstranění sankcí, které nepřiměřeně ovlivňují civilisty.Na základě naší víry, že každý člověk má v sobě Boží obraz a má vlastní důstojnost, a podle naší biblické odpovědnosti je poslem usmíření.“

WEA varovala, že násilí, které se odehrává v Iráku, ještě více ohrožuje přítomnost křesťanů v zemi, „jejichž počet se od roku 2003 drasticky zmenšil“. „Ochrana křesťanů a dalších náboženských komunit v Iráku vyžaduje aktivní podporu míru a stability ze strany mezinárodního společenství a staví USA a Írán před úkol usilovat o uklidnění a dialog“.

WEA na závěr vyzvala k modlitbám za politické a vojenské představitele Íránu, Iráku a Spojených států, aby hledali moudrost shora, která by vedla k cestě míru.

-red-  Datum: 15, ledna 2020  Foto: WEA – generální tajemník Tendero

 

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář