WEA zve v neděli všechny evangelikály k modlitbám a půstu

Světová evangelikální aliance určila neděli 29. března k modlitbám a půstu za zastavení celosvětové pandemie.

„Covid-19 je pro nás všechny velkým problémem. Zejména proto, že se šíří do oblastí světa s méně zdroji, než aby se s tím jejich obyvatelé dokázali vypořádal. Musíme se modlit, “ píše se ve vyhlášení Světové evangelikální aliance (WEA), která zve v neděli 29. března ke globálnímu dnu modliteb a půstu.

Ekumenická organizace, který zahrnuje 600 milionů evangelikálních křesťanů po celém světě, nabízí na svých webových stránkách průvodce modlitbou a půstem a vyzývá všechny křesťany, aby „povzbuzovali jeden druhého, sdílením příběhů víry a naděje, v čase když spolu procházíme časem těžkostí“.

Tématem iniciativy je „Pane, pomoc!“ a je inspirována Žalmem 107. „Tato modlitební iniciativa nezačne a nekončí jedním dnem, ale doufáme, že povzbuzujeme k modlitebnímu úsilí a nabádáme věřící, aby se stali součástí globálního modlitebního hnutí,“ uvedla WEA.

Další globální iniciativy

Evangelical Focus informuje, že hnutí modliteb 24-7 také připravilo speciální materiály tento čas, kdy křesťané nemají pravidelná shromáždění. Na jejich webových stránkách je k dispozici virtuální modlitební místnost, kde se sdílejí modlitební témata.

Lausannské hnutí vyzvalo všechny křesťany, aby „projevovali péči a vzájemnou úctu tím, že se budou starat o sebe, zvláště o starší a nejzranitelnější skupiny“.

V Itálii zažila Evangelikální aliance modlitební iniciativu, kterou označila za „historickou jednotu“, když se v neděli 22. března připojili k národnímu dni modliteb.

Křesťanské organizace v Nizozemsku uspořádaly 18. března národní den modlitby, který se zaměřil zejména na teenagery, a to prostřednictvím akcí přes Instagram a Youtube. Evangelikální aliance Spojeného království se modlí každý čtvrtek.

Švýcarská evangelikální aliance vyzvala všechny církve, aby „požádaly Boha, aby proměnil tuto dobu krize v čas požehnání“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 27. března 2020 Foto: WEA – generální sekretář WEA biskup Tindero

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář