Welby chválí neúspěšné exekutory penalt finálového zápasu ve fotbale

Anglie zažila další dramatický večer a čekání na finálové vítězství se prodlužuje. Právě penaltový rozstřel se už po několikáté ukázal jako zásadní slabina, která Albionu znemožnila zisk vytoužené trofeje. V minulosti selhal tým kolem Davida Beckhama a současného trenéra Garetha Southgatea.

Fotbalové drama mezi finálovými účastníky ve Wembley vyústilo po remíze 1:1 až do prodloužení, které vítěze neukázalo. Hráči Itálie nakonec ukázali pevnější nervy, ale až tři hráči Anglie – Marcus Rashford, Jadon Sancho a Bukayo Saka své pokusy neproměnili. Když brankář Donnarumma chytil Sakovu penaltu, kterému je teprve 19 let, Italové začali slavit.

Po zápase se hněv fanoušků snesl na trojici mladíků černé pleti a podle anglických médií jim na sociálních sítích vyhrožovali rasistickými nadávkami. Na jejich obranu se postavili nejen spoluhráči, fotbalový svaz, ale i hlava Anglikánské církve arcibiskup Justin Welby.

Podle Welbyho je trojice fotbalistů odrazem toho nejlepšího, co Anglie reprezentuje. „Tento anglický tým je příkladem, darem a odrazem toho, co je na této zemi to nejlepší. Rashford, Sancho a Saka předvedli neuvěřitelnou odvahu, když šli střílet penaltu. Ti, kteří je rasisticky napadli, ukazují pravý opak a musí za to nést nést odpovědnost,“ napsala hlava anglikánské církve.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. července 2021 Foto: screenshot YouTube – Saka a Southgate

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář