Wenski chtěl jít příkladem. Stal se prvním americkým biskupem, který se nechal očkovat

Thomas Wenski z Miami se ve středu připojil ke stovkám občanů Floridy, kteří se nechali očkovat proti koronaviru Covid-19. Stal se tak prvním americkým biskupem, který přijal vakcínou proti šířící se pandemii.

V rozhovoru pro portál Crux Wenski řekl, že vakcínu přijal navzdory celoživotnímu strachu z jehel s cílem jít příkladem. „Domnívám se, že je to důležité ze dvou důvodů.“ Americký katolický biskup má důvěru v účinnost vakcíny, a také, že je to eticky přijatelné. „Spousta lidí je z mnoha důvodů z toho stále nervózních,“ vysvětlil.  

Portál Crux dodává, že Wenski zatím neměl žádné vedlejší účinky očkování. Na fotkách, které jsou na webu arcidiecéze, má Wenski zavřené oči, zatímco sestřička mu vpíchla jehlu do pravé paže. Trval na tom, že to nebylo o nic bolestivější než každoroční očkování proti chřipce. „Nebylo to nic hrozného,“ konstatoval.  

Americká biskupská konference začátkem týdne vydala prohlášení povzbuzující katolíky k tomu, aby se nechali očkovat proti koronaviru, protože jde o „morální odpovědnost za společné dobro“. Wenski poslal kněžím ve své diecézi materiály z Národního katolického bioetického centra, aby měli odpovědi na jakékoli případné otázky svých farníků.

„Když někdo řekne: Jsem mladý a zdravý, nebojím se viru a pokud ho dostanu, uzdravím se. Pro některé lidi to může platit, ale očkování nechrání jen vás, ale očkováním chráníte i ostatní,“ dodal na závěr biskup.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 21. prosince 2020 Foto: screenshot 7 News Miami

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář