Willow Creek je stále bez hlavního pastora, proces výběru pokračuje dál

Chicago – Jeden z nejznámějších evangelikálních sborů v USA je stále bez hlavního pastora od doby, co Heather Larsonová a Steve Carter odstoupili ze svých funkcí po obvinění Billa Hybelse z nevhodného chování. Willow Creek tak stále hledá nového pastora.

Sbor ze Chicaga s průměrnou návštěvností 25 tisíc věřících ve čtvrtek oznámil, že skončily rozhovory s posledníma dvěma kandidáty, které se zvažovali pro pozici hlavního pastora.

Willow Creek uzavírá kapitolu své historie s Billem Hybelsem a vyzývá ho, aby „činil pokání“

„I když oba kandidáti mají velké kvality, s oběma byl ukončen proces kandidatury,“ uvedl sbor ve svém prohlášení. „Naše společné rozhodnutí konstatuje, že ani jeden kandidát není vhodný na dlouhodobou pozici ve Willow Creek; proto proces hledání pokračuje.“

Tyto zprávy přicházejí v čase, když vyšlo najevo, že Hybelsův mentor Dr. Gilbert Bilezikian, považovaný za nositele důležitých myšlenek, na kterých byl Willow Creek budován, byl obviněn z nevhodného chování vůči člence církve.

K dalšími procesu výběru pastora, který teď bude pokračovat od začátku nedenominační americký sbor napsal: „Naše celá rodina z Willow Creek se modlí, aby nám Bůh dal moudrost a vedl toto rozhodnutí. Věříme, že Bůh slyší naše modlitby a že Duch svatý vede tento proces.“

V roce 2018 Chicago Tribune vydalo zprávu dokumentující tvrzení o sexuálním pochybení pastora a zakladatele Billa Hybelse. Zveřejněný text přinesl různá obvinění, včetně sugestivních poznámek, objetí, nechtěných polibků a pozvání některých žen do hotelových pokojů.

Hybels, který vedl Willow Creek po více než čtyři desetiletí a stal se jedním z nejvlivnějších evangelikálních lídrů v USA i v zahraničí, všechna obvinění popřel. Po zveřejněných informacích oznámil, že odstupuje z funkce hlavního pastora a opustil svou pozici několik měsíců předtím, než měl v úmyslu odejít do důchodu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 3. ledna 2020  Foto: Willow Creek – Carter, Larsonová a Hybels

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář