Woslheimer se domnívá, že církve v Nizozemsku by si měly stanovit oficiální postoj k homosexualitě

Amsterdam – Diskuse o nizozemském překladu Nashvillského prohlášení o homosexualitě způsobila spor nejen v médiích a na politické scéně. Dokument uveřejněný evangelikálními teology ze Spojených států v roce 2017 také vedl k důležitým rozhovorům uvnitř křesťanského světa v Nizozemsku.

„Po zmatených poselstvích v posledních několika dnech by bylo užitečné, aby všechny evangelikální církve vyjádřily své stanovisko na sexualitu a Bibli,“ řekl pro Evangelical Focus Jan Woslheimer, ředitel Missie Nederland (aliance evangelikálních organizací).

„Malá část holandských (většinou reformovaných) pastorů přeložila Nashvillské prohlášení z roku 2017. Dva poslanci konzervativní křesťanské strany parlamentu podepsali tento dokument – nebo aspoň to tak vypadalo. Ve skutečnosti nepodepsali nic, ale pro média uvedli (ve velmi rané fázi), že s myšlenkou prohlášení by mohli souhlasit. Bohužel to byl také případ, kdy někteří kazatelé „podepsali“ dané prohlášení,“ popsal Jan Woslheimer situaci v Nizozemsku.

Ředitel nizozemské křesťanské organizace komentoval snahu některých lidí o soudní prozkoumání, zda dokument neporušuje zákony země. Myslí si, že šance na soudní spor je malá, poněvadž svoboda projevu je v Nizozemsku velmi vysoká.

Woslheimer pro Evangelical Focus řekl, že církve by měly urychleně rozhodnout, jaký je jejich oficiální postoj k tématu homosexuality, aby se LGBT věřící mohli rozhodnout, zda chtějí být součástí dotyčného sboru.

V USA bylo Nashvillské prohlášení podepsáno významnými konzervativními evangelikálními pastory, jako jsou Denny Burk, John Piper, Francis Chan, James Dobson, R. C. Sproul a další.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Zdroj: Evangelical Focus  Foto: YouTube Jan Woslheimer

 

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář