XcamP 2019

Festival XcamP letos probíhá od soboty 13. července do soboty 20. července.

XcamP je křesťanský multižánrový festival, který má dlouholetou tradici. Letos se koná již po jednatřicáté. Místem konání je malebná vesnička Smilovice na Těšínském Slezsku. Každoročně se tohoto festivalu účastní asi 300 mladých lidí ve věku od 13-20 let. Program nicméně není určen pouze pro mladé, kteří zde po celou dobu stanují, ale je volně přístupný i pro neregistrované účastníky. Na večerních evangelizacích a koncertech se proto nezřídka velký stan zaplní až do posledního místa. Počet účastníků často přesáhne 1000. Každoročně je připraven bohatý program. Účastníci si mohou vybrat z celé řady seminářů, workshopů, sportovních aktivit, koncertů. Rovněž letos tomu není jinak. Účastníci se mohou těšit na dopolední semináře, mezi řečníky vystoupí Štěpán Rucki z Oldřichovic, Alois Boháček z Aše nebo David Breidenbach z Nového Mexika a budou se zabývat např. otázkou homosexuality ve světle Písma či jak poznat Izrael na vlastní pěst. Zazní také seminář pro dívky s názvem: „Po čem ženy touží?“ a mnoho dalších.

Odpoledne si účastníci mohou vybrat z 8 zajímavých workshopů na různá témata například: Výroba drobných dárků pro děti v Ghaně, Moderní krasopsaní, Letecko-modelářský workshop, Film is not dead atd. Nedílnou součástí tábora jsou odpolední evangelizace. Letošním evangelistou je pastor sboru SCEAV v Třinci-Oldřichovicích Jiří Chodura.

Účastníci se mohou těšit na rozmanité koncerty, divadelní představení či filmovou projekci. Kapelami, které na XcamPu vystoupí, jsou chorvatská skupina October Light, polské skupiny Mate.O a CME a americká skupina Divine Attraction.

Tématem letošního jubilejního ročníku je „Revoluční modlitba“, tj. modlitba Otče náš. Budeme se zabývat důležitostí a dopadem této Ježíšovy radikální modlitby na náš každodenní život.

Většina z letošního programu bude vysílána online a bude volně dostupná na stránkách www.xcamp.cz. Na těchto stránkách lze také zjistit podrobnější informace ohledně programu, lze dohledat odkazy na již zmíněné semináře nebo je možnost shlédnout fotogalerii a videozáznamy z minulých let.

Věříme, že si Bůh letošní XcamP ve Smilovicích požehná a Vás všechny na něj velmi srdečně zveme!

Tisková zpráva: Aneta Zagórová
Foto: Marek Svoboda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář