XcamP 2022 – Víc, než si zasloužíš!

V sobotu 16. července 2022 je v beskydské obci Smilovice u Třince naplánováno zahájení 34. ročníku křesťanského festivalu XcamP. Program se koná v areálu střediska Karmel, hlavní scéna je umístěna ve velkém cirkusovém stanu vedle střediska. Na programu jsou přednášky, semináře, diskusní skupinky, workshopy, evangelizační setkání, bohoslužba, koncerty, filmové projekce, povídání se zajímavými hosty. Programu se mohou účastnit jak registrovaní účastníci, kteří bydlí v přilehlém stanovém městečku, tak i široká veřejnost. Jednotlivé body programu jsou přístupné všem zájemcům.

Tématem letošního ročníku je „Víc, než si zasloužíš!“ Téma navazuje na biblický text „Mzdou hříchu je smrt, ale darem Boží milosti je život věčný v Kristu Ježíši, našem Pánu.“ (Římanům 6, 23). Téma zdůrazňuje, že lidské jednání zasluhuje jediné – věčné odloučení od zdroje lásky, pravdy a světla, jímž je Bůh. Bůh ale nabízí lidem ze své milosti více, než si zaslouží – a to věčné přebývání v Jeho přítomnosti.

Hlavními řečníky XcamPu 2022 jsou Martin Piętak a Pavel Steiger. Martin Piętak (49) je náměstkem biskupa Slezské církve evang. a. v. a pastorem sboru této církve v Českém Těšíně. Na XcamPu povede odpolední a večerní evangelizační setkání. Ke své službě na XcamPu uvedl: „Ačkoliv jsem vyrůstal v rodině pastora a zdědil tak mnohé dobré návyky a životní zásady, cestu k víře i ke službě v církvi jsem si musel najít sám. Jsem vděčný Bohu za to, že se mi dal poznat jako spravedlivý, mocný a milosrdný Bůh. Děkuji také za to, že mi do cesty postavil spoustu nádherných životních vzorů a věrných modlitebníků. XcamP a jeho předchůdci sehráli v mém životě důležitou roli, a tak považuji službu evangelisty za velkou výzvu, výsadu a možnost splatit dluh zároveň. Mám rád mladé lidi a hodně jim fandím, takže se na tuto službu moc těším!“ Pavel Steiger (81) je český křesťanský publicista, který vysílal křesťanské rozhlasové pořady ještě před pádem Železné opony; dlouhá léta byl šéfredaktorem časopisu Zápas o duši. Na XcamPu sloužil již několikrát v minulosti, letos bude mít dopolední přednášky.

V rámci večerních programů XcamPu zazní například koncerty křesťanských hudebních skupin LiftUp z ČR, „Zespół NSA“ z Polska, za svoji tvorbou se ohlédne režisér Lubomír Hlavsa a o studiu na nejprestižnější hudební škole na světě povypráví Niké Vopalecká. Z témat sedmnácti seminářů lze příkladmo uvést: „Naděje pro bojující s úzkostí nebo depresí“ (J. Tobolová), „Single v církvi“ (V. Andrš), „Přísloví – nejpraktičtější kniha Bible“ (V. Šťastný) či „Bible proměňuje život muslimů“ (I. Nováková). 

Kompletní program jakož i další potřebné informace o festivalu lze nalézt na stránkách www.xcamp.cz. Letos byla také spuštěna mobilní aplikace XcamP pro účastníky festivalu. Podstatná část programu bude vysílána on-line na YouTube kanále XcamPtv https://www.youtube.com/c/XcamPtv/.

Autor: Daniel Spratek Foto: Facebook XcamP 2021 – M. Svoboda

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář