Z luxusního bytu limburského biskupa se stalo muzeum

Limburg – Biskupství v západoněmeckém Limburgu využilo prostory bývalého luxusního bytu kritizovaného a odvolaného biskupa Franze-Petera Tebartze-van Elsta ke zřízení muzea dějin biskupství. Diecézní muzeum bylo otevřeno v přízemí, zatímco podzemí slouží jako depozitář.

Současný limburský biskup Georg Bätzing při otevření muzea vyjádřil radost nad tím, že se podařilo prostory zpřístupnit veřejnosti. Původní byt o rozloze 280 metrů čtverečních byl podle údajů biskupství přebudován za 225.000 eur (téměř 5,8 milionu korun). Například do vestavěné knihovny, zabírající celou jednu stěnu v někdejší pracovně rozmařilého duchovního, se vešlo na 130 exponátů.

Tebartz-van Elst se musel před pěti lety vzdát úřadu zejména kvůli explozi nákladů na vybudování nového sídla biskupství. Vyšplhaly se na zhruba 31 milionů eur. Součástí komplexu byl i luxusně zařízení biskupský byt s volně stojící vanou, vestavěným nábytkem a rafinovanou osvětlovací technikou. Návštěvníci si nyní mohou prohlédnout i soukromou kapli, kterou měl biskup k dispozici.

Bätzing, který je nástupcem Tebartze-van Elsta, se do biskupského bytu nepřestěhoval. V listopadu roku 2017 začala přestavba místností. Loni v březnu bylo oznámeno, že diecéze musí kvůli chybnému plánování a chybějícímu stavebnímu povolení nést další dodatečné náklady. Ty byly zahrnuty do celkových nákladů na přestavbu ve výši 225.000 eur, uvedlo biskupství.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK   Foto: CC Search

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář