Z Písma lze těžit poklady. Jak na to?

Máte pocit, že Bibli nerozumíte nebo že k vám nemluví? Chcete jít víc do hloubky a lépe pochopit, co vám Bůh chce skrze své Slovo říct? Vedete nebo byste chtěli začít vést domácí skupinku, kážete ve svém společenství nebo třeba pracujete s dětmi? Zveme vás na seminář „Biblí krok za krokem“, který se koná 18.–19. 1. (pátek večer a sobota) v Praze.

„Budeme se společně učit, jak jít hlouběji do Božího slova a jak z něj získat vše, co v něm je. Naučíme se krok po kroku, jak si udělat o knize celkový přehled i jak zkoumat detaily,“ říká hlavní řečník Vasile Filat.

Vasile Filat pochází z Moldavska, v dětství byl přesvědčeným ateistou a na střední škole dokonce přesvědčoval spolužáky z křesťanských rodin, aby se zřekly své víry. Život mu změnilo právě čtení Bible, kterou si během vysokoškolského studia ze zvědavosti opatřil na černém trhu. Z drsného chlapíka a mafiána se stal křesťan a postupem let dokonce oblastní ředitel organizace Precept Ministries Eurasia, která se zabývá právě induktivním studiem Písma.

Své mnohaleté zkušenosti bude předávat i na pražském semináři. „Také budeme s mými přáteli z Ukrajiny sdílet, jak toto studium Bible používáme k získávání lidí pro Krista,“ dodává Filat. Pomocí induktivní metody s účastníky probere starozákonní knihu Rút a ukáže, jak jí rozumět a co si z ní může dnešní čtenář vzít pro svůj osobní život. Na seminář lze přijít bez přihlášení.

Akci pořádá Křesťanská misijní společnost ve spolupráci s Precept Ministries.

Bližší informace najdete na: https://kmspraha.cz/akce-aktivity/kalendar-krestanskych-akci/bibli-krok-za-krokem

 

Autor a foto: KMS

 

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář