Za pouhý týden zemřelo na covid-19 nejméně deset biskupů

Jihoafrický arcibiskup Abel Gabuza zemřel na covid-19 poté, co byl v nemocnici hospitalizován od 10. ledna, kdy kardinál Napier na Twitteru napsal, že jeho kolega měl pozitivní test na koronavirus.

„Arcibiskup s námi nebyl v Durbanu dlouho – jen dva roky – ale během té doby jsme ho poznali jako něžného, ​​starostlivého a srdečného pastýře,“ uvedl Wilfried Napier ve svém prohlášení zveřejněném v neděli ráno po arcibiskupově smrti.  „Svou jemností, péčí a vřelostí si okamžitě získal každého, kdo měl to privilegium se s ním seznámit.“

„To je důvod, proč je jeho odchod tak obrovskou ztrátou pro nás i celou církev v jihoafrické republice,“ konstatoval kardinál k další oběti smrtící pandemie, se kterou se v současnosti bojuje pomocí vakcinace nebo přísnými opatřeními, která minimalizují pohyb obyvatelstva.  

Jeho smrt přichází poté, co v týdnu od 8. do 14. ledna zemřelo podle portálu Crux na covid-19 deset biskupů. Nejmladším z nich byl biskup Moses Hamungole (53) z diecéze Monze v Zambii a nejstarším italský arcibiskup Oscar Rizzato (91).

V Británii se očkuje proti covidu-19 už i v gotických katedrálách

Po nemocnicích a lékárnách se v Británii proti covidu-19 očkuje už i v kostelech. Vakcínu mohou senioři nad 80 let dostat v katedrálách v Salisbury na jihu Anglie či v Lichfieldu u Birminghamu. Kvůli opatřením proti šíření koronaviru se bohoslužby v Anglii nyní konají převážně on-line, a prázdné kostely se tak mohly změnit v očkovací centra, informoval minulý týden britský tisk.

V katedrále v Lichfieldu se začalo proti covidu-19 očkovat již v pátek. Místní poslanec Michael Fabricant označil církevní památku za „nejoslnivější očkovací centrum ve Spojeném království“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 21. ledna 2021 Foto: Wikimedia Commons –

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář