Za propuštění metodistického lídra z Nigérie bylo zaplaceno vysoké výkupné 

Hlava metodistické církve v Nigérii novinářům řekla, že církev zaplatila výkupné za jeho propuštění.

Ozbrojenci unesli Samuela Kanu a dva další pastory v neděli, když byli na cestě na letiště v jihovýchodním nigerijském státě Abia.

Na tiskové konferenci krátce po svém propuštění v pondělí páter Kanu uvedl, že církev za jeho propuštění a propuštění dalších dvou duchovních, kteří cestovali s ním, zaplatila 240 000 dolarů.

SOUVISEJÍCÍMetodistický lídr z Nigérie a další dva duchovní jsou na svobodě 

Podle portálu Premier Kanu uvedl, že je přepadlo nejméně osm ozbrojených mužů, kteří před únosem stříleli na jejich vozidlo. Řidiči duchovního a jednomu dalšímu členovi církve se podařilo uprchnout.

Devětašedesátiletý Kanu také vzpomínal, jak jim únosci ukazovali shnilá těla předchozích obětí a vyhrožovali, že totéž udělají i s ním.

Arcibiskup Chibuzo Opoko, který stojí v čele metodistické církve ve státě Abia, uvedl, že zaplacení výkupného bylo nezbytné.

„Kdyby to neudělali, nepropustili by je,“ řekl. „Jak účinný bude tento zákon, když se bezpečnostní složky nesnaží? Jaký je zákon pro ty, kteří unášejí a požadují výkupné?“ dodal.

Jejich únos přichází v době, kdy se nigerijská vláda chystá přijmout zákon, který bude trestat ty, kdo zaplatí výkupné, až 15 lety vězení. Podle návrhu zákona hrozí únoscům trest smrti.  

Ozbrojené skupiny za poslední dva roky kvůli výkupnému unesly po celé Nigérii stovky lidí. Mezi nejčastěji zmiňované patří teroristická organizace Boko Haram. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 4. června 2022 Foto: Wikimedia Commons – Boko Haram

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář