Za trpící pro víru se i v Česku rozsvítí některé stavby červeně

Praha – Česká republika se dnes podruhé připojí k akci Červená středa. Připomíná lidi, kteří jsou pronásledováni pro svou víru. Symbolem akce je rozsvícené červené světlo symbolizující krev trpících pro víru. Z Velké Británie se iniciativa rozšířila do dalších zemí v Evropě i USA, Kanadě či Austrálii. V ČR se k Červené středě letos přihlásilo 40 farností, křesťanských sborů a dalších institucí, mezi nimi i ministerstvo zahraničí.

Katedrály a kostely v 15 zemích se dnes rozsvítí červeně jako výzva k náboženské svobodě. V předcházejících letech se k iniciativě připojilo například římské Koloseum, Westminsterské opatství v Londýně, socha Krista Spasitele v Riu de Janeiru, chrám Sagrada Família v Barceloně a řada dalších významných památek. V Praze bude svítit Petřínská rozhledna, kostel sv. Havla, sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí nebo Staronová synagoga.

V Karolinu se od 13:00 bude konat mezinárodní konference Problémy náboženské svobody v Evropě, na níž vystoupí třeba David Rosen, ředitel Mezinárodních mezináboženských záležitostí Amerického židovského výboru v Jeruzalémě nebo Ruth Nordströmová, předsedkyně společnosti zabývající se hájením lidských práv ve skandinávských státech a Evropě.

Po společné židovsko-křesťanské modlitbě ve velké aule Karolina se v 18:30 vydá pochod kolem červeně nasvícených budov.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 27. listopad 2019  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář