Zábavu, ale především duchovní prožitek nabídl festival UNITED

Ve Vsetíně v sobotu vyvrcholil křesťanský festival UNITED. Program trval do pozdních nočních hodin.

V úvodní čtvrteční večer vsetínské Dolní náměstí roztančila Lucy Grimble, v pátek se o to postaral Martin Smith. Hudebníci z Velké Británie byli velkým lákadlem devátého ročníku festivalu.

Dorazily stovky lidí všech generací. O dětský program se například postaral Pavel Helan, který vystoupil i na hlavním pódiu při dopoledním komponovaném programu. Jeho součástí byla kromě hudby také modlitba a promluva. Pro sobotní dopoledne si zamyšlení připravil ředitel Sekce pro mládež České biskupské konference Kamil Strak.

„Líbilo se mi, že všichni hlavní řečníci jsme se setkali v průběhu roku. Modlili jsme se a přemýšleli jsme, co nám téma říká, co ze svého života bychom mohli mladým lidem předat,“ přiblížil pro Radio Proglas přípravu Kamil Strak, jak pětice hlavních řečníků motto festivalu „Srdeční záležitost“ zpracovávala.

Mezi novinky programu devátého ročníku festivalu UNITED patřila kaple, kde téměř různí řečníci mluvili o úryvcích Matoušova evangelia.

„Byl hlad po čistém slovu Božím. Lidé jsou moc rádi za tematické odborné semináře, ale chtěli jenom tak vypnout a zklidnit se s výkladem Božího slova. Ta zamyšlení jsou do dvaceti minut, pak následují rozjímání, diskuse a modlitby,“ s tím, že nový koncept programu v kapli má mezi účastníky úspěch.

 

Autor: Mariana Ambrožová Datum: 25. srpna 2019 Zdroj: Radio Proglas  Foto: Festival UNITED

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář