Zabitý pastor z Myanmaru zanechal manželku a tři děti

Myanmar – Nezisková misijní organizace Gospel for Asia oznámila smrt pastora z Myanmaru poté, co byl minulý měsíc unesen z domova.

Pastor Tun Nu byl jedním z misionářských partnerů GFA ve státě Rakhine. Vedl několik společenství. Tun byl zabit spolu s dalšími, kteří byli uneseni frakcí povstalecké armády, uvádí tiskové zprávy od neziskové organizace.

Pastor Tun sbor měl se zhruba 50 členy v okrese Sittwe, který je známý kvůli útoku vojenských sil Myanmaru na muslimské menšiny Rohingů.

Podle GFA Tun sloužil dva roky jako pastor v Mjanmarsku a je jedním ze stovek lidí, kteří přijeli ke Kristu a založili sbory v tomto regionu. Od přijetí Krista Tun vyučoval 12 různých společenství věřících. GFA oznámila, že 19. ledna Nu byl unesen ze svého domu pěti muži. Pastor po sobě zanechal manželku a tři děti.

„Se smutkem jsme se dozvěděli o smrti pastora Tuna a žádáme vás, abyste se s námi modlili za jeho ženu, rodinu a církev, aby prožívali Boží pokoj a sílu,“ uvedl zakladatel a ředitel GFA KP Yohannan.

Podle GFA je smrt pastora Nu první incident tohoto druhu v Myanmaru. GFA spolupracuje s více než 500 kongregacemi v zemi.

Podle neziskové organizace International Christian Concern místní policie a vládní síly nedokázaly najít místo pobytu pastora ani během dvou týdnů.

Místní pastor, který se rozhodl zůstat anonymním, řekl ICC, že lidé v okrese byli „příliš vystrašeni“na to, aby hledali Tuna. Pastor tvrdil, že církev nedostala „žádnou pomoc při jeho hledání.“

Oblastní manažer ICC Gina Goh vyzval úřady v Myanmaru, aby vyjasnili Tunovu vraždu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn- Zdroj: The Christian Post  Foto:  The Christian Post – pastor Tun s rodinou

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář