Začal proces proti kard. Pellovi kvůli obvinění ze sexuálního zneužívání mladistvých

 

Melbourne. „Kardinál Georg Pell prohlásil, že je ve všech bodech obžaloby nevinen,“ sdělil advokát australského kardinála, Robert Richter, při zahájení soudního procesu, který je veden proti prefektovi Ekonomického sekretariátu v jeho vlasti a na kterém je kardinál Pell osobně přítomen.

Na předběžném stání, které trvalo asi deset minut, nebyly zveřejněny podrobnosti obžaloby, jež viní kardinála Pella ze sexuálního zneužívání mladistvých, ke kterému mělo dojít před několika desetiletími v jeho rodném městě Ballarat v australském státě Victoria.

Kardinál Pell rozhodně odmítl všechna tvrzení žaloby a mluvil o „neustávajícím očerňování své osoby“, když se objevil před budovou soudu (Magistrates Court) v Melbourne v doprovodu policie, svých právních zástupců, ale především žurnalistů a fotografů. Ti také zcela zaplnili soudní síň, zatímco stoupenci či odpůrci australského kardinála zůstali venku. Kardinál neučinil žádné prohlášení a příští soudní přelíčení bylo určeno na 6. října t.r.

Připomeňme, že zpráva o předvolání k soudu došla kardinálovi Pellovi 29. června t.r., kdy se vatikánský prefekt Ekonomického sekretariátu rozhodl vzdát svého úřadu, aby mohl odjet a hájit se před australským soudem. „Tento proces – řekl tehdy kardinál Pell – mi dá příležitost, jak očistit své jméno a vrátit se ke svojí práci do Říma.“

 

Zdroj: Vatikánský rozhlas

Foto: Creative Common Search

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář