Začala roční příprava na Světové setkání rodin

V Irsku zahájili v pondělí roční přípravu na Světové setkání rodin, které se uskuteční 21. – 26. srpna 2018 v tamní metropoli Dublinu. Farnostem i všem lidem na celém světě se nyní nabízí možnost uspořádat šest tematických rozhovorů o rodině, inspirovaných dokumentem papeže Františka Radost z lásky. Na webu www.amoris.ie si mohou zájemci stáhnout program těchto setkání, inspiraci pro prožívání důležitých rodinných a vztahových událostí nebo kurs pro vedoucí skupinek. V pondělí byla také představena modlitba pro setkání, program a ikona, která bude nyní putovat po 26 irských diecézích.

Tisíce rodin z celého světa zavítají každé tři roky do některého města, aby se zde vzájemně obohatily, vyměnily si zkušenosti z rodinného života, vzájemně se povzbudily i společně se modlily. Pokračují tak v tradici, kterou založil v roce 1994 svatý Jan Pavel II. Zatímco minulé setkání s papeže Františkem se konalo v americké Filadelfii, to příští se vrací na evropský kontinent, do Irska. Očekává se, že se jej zúčastní i papež František.

Dublinská arcidiecéze spustila v pondělí roční přípravu nazvanou „Amoris: Mluvme o rodině! Buďme rodinou!“. Ta nabízí farnostem i všem ostatním lidem na celém světě materiály k uspořádání šesti setkání, v nichž budou hovořit o životě v rodině, jeho kráse i výzvách. Inspirací bude přitom dokument papeže Františka Radost z lásky. Mezi tématy setkání je například „Realita dnešního rodinného života“, „Boží sen o lásce“, „Láska v manželství, která dorůstá ke zralosti“ nebo „Boží milosrdenství: Nikdo není vyloučený“.

Na webu www.amoris.ie naleznou zájemci také inspiraci, která může obohatit důležité momenty v rodině, například Vánoce, Velikonoce, Nový rok, svátek sv. Valentina nebo křest či biřmování. Také je zde možné si stáhnout příručku pro ty, kdo chtějí s pastorací rodin v průběhu přípravného roku pomáhat ve farnostech.

 

 

Na web bude v průběhu roku vkládána řada dalších materiálů včetně animací pro děti, studiových debat nebo rozhovorů.

V pondělí 21. srpna požehnal dublinský arcibiskup Diarmuid Martin také ikonu Světového setkání, která bude v průběhu roku putovat po šestadvaceti irských diecézích. Téměř dvoumetrové dílo, které vytvořila kontemplativní komunita redemptoristek z Drumcondry, představuje Svatou rodinu a další biblické výjevy, například svatbu v Káni.

Na webu samotného Světového setkání www.worldmeeting2018.ie mohou zájemci nově také nalézt program nebo modlitbu za rodiny. V ní věřící prosí za lásku v rodinách, víru, ale i například za konkrétní páry nebo členy rodin.

V průběhu několika týdnů bude vydána mobilní aplikace nazvaná Amoris. Již nyní se mohou zájemci zapojit do Světového setkání skrze sociální sítě Facebook, Twitter, iCatholic, YouTube, Flickr nebo Pinterest.

 

Autor: Ondřej Mlečka
Zdroj: www.cirkev.cz
Foto: Youtube/CNS

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář