Začíná sbírka vánočních dárků pro chudé děti s názvem Krabice od bot

Praha – Na více než 260 místech po celé České republice mohou lidé od pondělí 20. listopadu do úterý 5. prosince přinášet dětem ohroženým chudobou dárky k Vánocům. Třináctý ročník sbírky s názvem Krabice od bot zahájila Diakonie Českobratrské církve evangelické (ČCE) dnešním zveřejněním seznamu odběrných míst, kde si dárci mohou rezervovat, kam a pro koho dárek donesou. Loni vánoční sbírka shromáždila od 13.154 dárců téměř 50.000 dárků zabalených v krabicích od bot a organizátoři doufají, že letos se podaří dětem předat dárků ještě více. Informovali o tom v tiskové zprávě.

„Naším přáním je především potěšit děti, které těžkou rodinnou situaci vnímají citlivě. Dárci ale mohou připravit krabici plnou překvapení i pro ostatní členy rodiny. Máme radost, že tradičně jsou nejčastějšími dárci děti, které se ve škole nebo s rodiči učí podělit o své hračky a myslet na ostatní,“ uvedla Zdeňka Marešová, členka správní rady Diakonie ČCE, která vede oddělení péče o dárce. O převzetí dárků, jejich třídění a doručení do rodin ohrožených chudobou, ubytoven, azylových domů se letos postará 800 dobrovolníků.

SOUVISEJÍCÍOlomoucká charita za rok přivezla na Ukrajinu přes 48 tun humanitární pomoci

Podle nedávno zveřejněné zprávy Evropské sítě proti chudobě a sociálnímu vyloučení (EAPN ČR) jsou v Česku těsně nad hranicí chudoby asi dva miliony lidí, pod touto hranicí žije zhruba milion lidí. Podle zprávy jsou chudobou nejčastěji zatížené matky samoživitelky a senioři a třetina domácností se po zaplacení všech nákladů octne na nule či pod ní. Oproti datům před několika lety se navíc situaci zhoršila.

Chudoba je podle zástupců EAPN ČR definována několika způsoby. Spadá do ní člověk, který není svými příjmy schopný uhradit základní životní potřeby, jako je bydlení, hygiena, léky či věci pro děti, a také pokud člověk nemá na jednorázový výdaj ve výši 10.000 korun či nemá našetřené tři platy.

Vedle vánoční sbírky mohou lidé kdykoli přispět na pomoc dětem z rodin v nouzi prostřednictvím finanční sbírky Krabice online. Loni se v ní sešlo 4,3 milionu korun a peníze šly například na doučování a terapie těchto dětí nebo na podporu rodinám z azylových domů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 14. listopadu 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář