Zakladatel Facebooku se setkal s texaskými pastory. Je Mark Zuckenberg přitahován ke křesťanství, po té co odmítl ateismus?

 

Mark Zuckerberg nejprve prohlásil, že již není ateista a nyní se setkal s pastory ze sborů v Texasu, aby se dozvědět více o jejich službě lidem. Vidí zakladatel Facebooku světlo v křesťanství a je k němu přitahován?

V nedávném příspěvku na Facebooku, Zuckerberg napsal, že „se setkal s duchovními ve Waco, kteří pomáhají lidem ve svých kongregacích najít hlubší smysl v měnícím se světě.“ Uvedl, že setkání mu pomohlo  „pochopit, jak důležitá je komunita a jak všichni hledáme něco, čemu můžeme věřit.“

„Můžeme pocházet z různých rodinných a ekonomických prostředí, ale všichni chceme najít smysl a autentičnost v něčem větším než jsme my,“ dodal 32letý miliardář.

Episkopální kněz Aaron Zimmerman uvedl, že křesťanští lídři byli ohromeni, když se dozvěděli, že by se měli setkat s Zuckerbergem. Navíc byli překvapeni, když zjistili, že Zuckerberg k nim nepřišel mluvit, ale poslouchat a klást otázky. „Duchovní mluvili 90 procent času. To na mě velmi zapůsobilo,“  uvedl kněz.

Jak noviny Christian Today dříve informovaly, Zuckerberg napsal na Facebooku zprávu, že opustil ateismus. V příspěvku, kde přál všem  „veselé Vánoce a šťastný svátek Chanuka,“ odpověděl Zuckerberg na komentář, který se zeptal, proč napsal pozdrav, „nejsi ateista?“ Zuckerberg napsal „určitě ne“ a dodal: „Byl jsem vychováván v židovském prostředí, a pak jsem prošel obdobím, kdy jsem měl výhrady vůči duchovním věcem, ale teď věřím, že náboženství je velmi důležité.“

První náznaky o Zuckerbergových duchovním hledání přišly loni v srpnu, kdy se s jeho manželkou setkali s papežem Františkem ve Vatikánu. „Řekli jsme mu, jak moc obdivujeme jeho poselství milosti a jak našel nové způsoby komunikace s lidmi všech vyznání po celém světě,“ napsal Zuckerberg.

 

Zdroj: Christian Today
Foto: Facebook

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář