Zakladatel organizace YWAM Loren Cunningham má rakovinu

Rodina Lorena Cunninghama, spoluzakladatele organizace Mládež s misií (YWAM), oznámila, že má rakovinu čtvrtého stadia. O zdravotním stavu 87letého evangelisty na Facebooku informovala jeho manželka Darlene. 

„Moc vám děkuji za vaše modlitby za Lorena a jeho zdraví,“ uvedla podle portálu Premie jeho manželka Darlene. Vysvětlila, že Loren Cunningham podstoupil na klinice v Honolulu vyšetření pomalu rostoucích uzlin. 

SOUVISEJÍCÍK Pánu odešel Floyd McClung, svou prací ovlivnil tvář globální misie

„Právě přišly výsledky z tohoto vyšetření, které odhalily, že v Lorenových plicích, kostech a lymfatickém systému je rozsáhlá rakovina (4. stadium rakoviny).“

Cílem YWAM, kterou založili manželé Cunninghamovi v roce 1960, je „poznávat Boha a dávat ho poznat“. Organizace každoročně vysílá na krátkodobé misie až 25 000 mladých křesťanů.

Darlene ve svém poselství zdůraznila, že její manžel bude ve službě pokračovat. „Jedním ze zázraků je, že se mu rakovinné buňky nerozšířily do mozku. Dalším je, že Loren je v současné době schopen být docela aktivní!“.

„Z celého srdce věříme, že tyto zázraky jsou odpovědí na modlitby svatých. Všechno v tomto případě bylo neobvyklé,“ dodala.

„Už jsme se jako rodina rozhodli, že dáme přednost KVALITĚ Lorenova života před snahou prodloužit jeho délku pomocí chemoterapie nebo jiné léčby, která by mohla snížit jeho energii a produktivitu. Má Ježíše, rodinu, přátele a vizi. Kdo by si mohl přát víc?“ napsala.

Britský zpravodajský portál dále informuje, že sportovní tábory, divadelní prezentace, hudební akce a další tvůrčí a umělecké činnosti patří mezi různé způsoby, jak dobrovolníci a zaměstnanci YWAM sdílejí evangelium.

Minulý měsíc oznámil 85letý zakladatel misijní organizace Operace Mobilizace George Verwer, že má pokročilou rakovinu. V aktuálním dopise pro své příznivce požádal, aby se lidé nemodlili za jeho uzdravení.

„Opravdu se těším do nebe,“ napsal.

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. března 2023 Foto: YWAM – Loran Cunningham

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář