Západ zavřel oči před náboženskou nenávistí a násilím doléhajícím na křesťany

Vatikán – Komplexní zpráva katolické charitativní organizace Church in Need obviňuje západní země, že zavřely oči vůči násilí, kterým čelí křesťané a jiné náboženské menšiny.

Zpráva o náboženské svobodě ve světě 2018 podle The Christian Post analyzuje všech 196 zemí světa a nebezpečí, jimž čelí věřící, a to jak z rukou vlády tak teroristických skupin.

Dokument infomuje o některých pozitivních událostech, jako je porážka islámské teroristické organizace v Iráku a Sýrii, ale současně varovala, že před nárůstem nenávisti vůči menšinám.

„Nacionalismus – obzvláště u některých vlád – se stává stále agresivnějším s negativními důsledky pro menšinové náboženské skupiny. Tento vývoj, který lze nazvat ultranacionalismem, je obzvláště významný, protože je nyní dominantní v Číně, Rusku a Indii,“ uvádí ACN ve svém shrnutí.

„Jiné vlády jsou stále ultranacionalističtější ve svém nepřátelství vůči menšinovým skupinám, zejména režim v Barmě, jehož násilí proti muslimům šokovalo pozorovatele lidských práv po celém světě,“ uvádí se ve zprávě.

Dále zpráva upozorňuje, že Evropa a jiné západní země nezavedly program na ochranu svobody náboženství a projevují apatii k důležitosti, kterou lidé přikládají náboženství po celém světě. Katolická charita také obviňuje západní média za to, že neinfomují o nebezpečí a důsledcích islámského extremismu.

Severní Korea a Saúdská Arábie mají tak špatný záznam o náboženské svobodě, že se jen stěží zhorší.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn- Foto: ACN- Mapa krajín so závažným porušovaním náboženskej slobody.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář