Zapomenutí jezídi: Čtyři roky v exilu kvůli válce s Islámským státem

Erbíl – Utrpení způsobené bojovníky IS v Iráku pociťují občané dlouho poté, co byli islámští džihádisté ​​vyhnáni. Rodiny, které utekly, žijí v těžkých podmínkách stovky kilometrů od domovů.

Na okraji Erbílu, hlavního města Kurdistánu, stojí velká opuštěná budova. Stavba nebyla nikdy dokončena, ale existuje betonová konstrukce, kterou za poslední čtyři roky 14 rodin jezídů nazývá svým domovem. O jejich příběhu informuje křesťanská televize CBN.

Rodiny uprchly ze Sindžáru v západní části Iráku, když IS napadl město a zanechal ho v troskách. Teď žijí v provizorních podmínkách bez elektřiny a vody. Několik dětí se narodilo v zdejším táboře. Jejich matky se snažily udržet v chladných nočních hodinách teplo díky propanbutanovým ohřívačům, které by pomohly, ale peníze na plyn již došly.

Rodiny se chtějí vrátit do svého rodného města Sindžáru, ale je to stále příliš nebezpečné. Město zůstává v troskách a nejsou tam žádné služby a hrozí nebezpečí z neodstraněných nášlapných min.

Tito jezídi se i nadále snaží prožít čas mimo domov co nejlépe. Čekají na změnu situace v této části Iráku k lepšímu. A to je jenom malý příklad toho, co prožívají mnohé rodiny v Iráku a Sýrii v důsledku války způsobené Islámským státem.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: screenshot YouTube

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář