Zatčení pastora vedlo k zavření sedmi sborů. Rodina tvrdí, že byl „falešně obviněn“

Policie v indickém městě Nautanwa nedávno propustila na kauci pastora ze státu Uttarpradéš, který byl minulý měsíc zatčen.

Jeho manželka a syn v rozhovoru pro Christian Today tvrdili, že „byl falešně obviněn“.

Pastora Dashratha Guptu vzala policie do vazby na základě stížnosti podané jednou z členek církve, která se v uplynulém roce účastnila pravidelných bohoslužeb.

SOUVISEJÍCÍKřesťanská teenagerka donucená ke sňatku odvážně utekla a podělila se o svůj příběh

Dvaačtyřicetiletý Gupta byl zadržen 25. listopadu na základě obvinění z údajného navádění členky církve ke konverzi podle článků 3 a 5 zákona o svobodě náboženského vyznání v Uttarpradéši.

Příslušný odsek zákona zakazuje konverzi jakékoli osoby z jednoho náboženství na jiné prostřednictvím lži, násilí, nepatřičného vlivu nebo nátlaku. Porušení zákona může mít za následek trest odnětí svobody v délce nejméně jednoho roku, ale může být prodloužen až na pět let, spolu s pokutou nejméně 5 000 rupií.

Pastor Gupta byl 12. prosince po složení kauce propuštěn z vězení. Popřel veškerá obvinění z podvodného obrácení a v rozhovoru pro Christian Today tvrdil, že stěžovatelka byla k podpisu stížnosti donucena svým manželem. Ten řekl, že jí byly nabídnuty peníze za konverzi ke křesťanství.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. ledna 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář