Zázrak v Indii: Bůh po lynči extrémistů vzkřísil pastora

Církev v Indii roste bezprecedentním tempem, hlavně ve vesnicích, kde pracují neúnavní pastoři. V lednu 2015 se konalo probuzenecké shromáždění, kde uvěřilo a konvertovalo ke křesťanství více než 1 milion lidí.

Lídři těchto sborů však stále více pociťují tlak a pronásledování. Jsou to právě oni, kdo se často stávají prvním cílem hinduistických extremistů, zejména když extrémisté začínají vidět dopad jejich vlivu na komunitu, díky jejich vášni pro sdílení evangelia.

Open Doors informuje o případu, když se hinduističtí nacionalisté dozvěděli, že služba pastora Tilaka vedla ke Kristu 40 rodin. Pak se obrátili na komunistickou povstaleckou skupinu v Indii, aby ho umlčeli.

„Opustíš svou křesťanskou víru, nebo ne?“ zakřičel jeden z indických komunistických povstalců.

„Nemůžu opustit svou víru… Ne,“ odpověděl pastor.

Útočníci mu následně svázali ruce a nohy. Chytili tlustou hůl a začali ho bít. Celé jeho tělo bylo krvavé a pociťoval obrovskou bolest. Živý obraz jeho Pána na cestě na Golgotu mu dával sílu.

Když už to nemohl vydržet, tak se pastor Tilak zhroutil a zůstal nehybně ležet. Povstalci zkontrolovali jeho puls. Nic. Pro jistotu zavolali vesnického lékaře. Ujistili se, že odvedli svou práci. Muži pak hodili Tilakovo nehybné tělo do příkopu a vrátili se do vesnice.

Šli rovnou do domovů místních křesťanů, smáli se a křičeli: „Podívejte, jak byl váš Ježíš zbit a zabit, přesně tak jsme dnes zabili i vašeho pastora. Jeho tělo je v příkopu v lese. Seberte si ho a pochovejte!“

Několik lidí z křesťanských rodin se rozběhlo ho hledat. Když ho konečně našli jeho mrtvé tělo v příkopu, s pláčem ho odnesli domů.

Jak kolem něj truchlili, stalo se něco nepochopitelného. Tilakovo tělo se pomalu začalo pohybovat. Byli si jistí, že jejich emoce a tlumené světlo klame jejich oči. Bylo to nemožné. Když se Tilakovy oči začaly postupně otevírat, byli úžasem ohromeni.

Když jeho pronásledovatelé slyšeli zprávy, vrhli se do domu, aby si ho sami prohlédli. Hindští vesničané, ti samí, kteří naléhali na povstalce, aby tohoto muže umlčeli, byli šokováni.

Povstalci, kteří zabili Tilaka vlastníma rukama, se nedůvěřivě dívali. Kdo to byl ten Ježíš, že v rukou drží moc života a smrti?

Přes setkání se smrtí pastor Tilak nebyl umlčen. Pokračoval ve své službě jako předtím. Tentokrát se ho báli mučit, protože si vzpomněli, že slouží mocnému Bohu. Tajně ho vzali do lesa a řekli mu, aby uprchl, protože hrozí, že zabijí celou jeho rodinu.

„Okamžitě jsem opustil vesnici i s rodinou, protože jsem před rokem prožil extrémní mučení. Nechtěl jsem, aby to samé prožila moje rodina,“ vzpomínal Tilak.

„Ten den jsme s sebou absolutně nic nenesli. Měli jsme jen oblečení, které jsme měli na sobě. Asi o šest hodin později jsme dorazili do vesnice v jiném státě. Věřili jsme, že tam budeme v bezpečí,“ dodal pastor.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 25. srpna 2019  Foto: screenshot YouTube – věříci v Indii

Tags: ,

1 Komentář

  1. Indie….ta je snad na „zázraky“ ještě lepší než Afrika. Tam cvičí zázračné vystoupení na každou neděli týden dopředu.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář