Zemřel apologeta Norman Geisler, který neměl „dostatek víry, aby byl ateista“

Ve věku 86 let zemřel v pondělí evangelikální teolog a apologeta Norman Geisler. Kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu byl během víkendu hospitalizován.

Portál Christianity Today informuje, že Geisler byl autorem mnoha publikací, apologeta, profesor, spoluzakladatel a bývalý prezident Southern Evangelical Seminary v Severní Karolíně a spoluzakladatel Veritas International University v Kalifornii.

Mnozí evangelikální lídři označují Geislera za jednoho z nejvlivnějších křesťanských myslitelů posledních desetiletí. Pastor Derwin Gray ho nazval „jedním z největších křesťanských filozofů, apologetů a teologů křesťanství“.

„Když Geisler začínal, bylo jen málo filozofů, kteří přijali evangelikalizmus. Ještě vzácnější byl studovaný filosof, který byl odhodlán pomáhat obyčejným věřícím v obraně evangelia,“ uvedl podle Christianity Today Gregory E. Ganssle, profesor filozofie z Biola University.

„Dr. Geisler byl autoritou pro více než dvě generace studentů evangelikálních seminářů, kteří hledali odvážnou, erudovanou a nekompromisně věrnou obranu neomylnosti Bible a historických doktrín křesťanské víry,“ napsal současný prezident Southern Evangelical Semonary Richard Land.

Byl součástí týmu teologů, kteří vytvořili Chicagské prohlášení z roku 1978 o biblické neomylnosti a spoluautor populární knihy I Don’t Have Enough Faith to Be an Atheist v roce 2004.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn- Datum: 5. července 2019  Foto: screenshot YouTube, Norman Geisler

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář