Zemřel apologeta a známý konvertita z islámu Nabeel Qureshi

Úspěšný autor a apologetik Nabeel Qureshi, který konvertoval z islámu ke křesťanství, zemřel ve věku 34 let v sobotu 16. září na rakovinu. Před rokem mu byla diagnostikována rakovina žaludku s velmi malou šancí na přežití; jeho víra však zůstala nezlomná i během utrpení, které následovalo.

„Dnes, 16. září náš drahý bratr v Kristu Nabeel Qureshi odešel k Pánu po roční bitvě s rakovinou. Tuto zprávu jsme přijali s velkým zármutkem, ale hlubokým přesvědčením, že je konečně zcela uzdraven v přítomnosti svého Spasitele,“ napsala Ravi Zacharias International Ministries (RZIM).

„Přidejte se do týmu RZIM a modlete se za Nabeelovu manželku Michelle a jeho dceru Ayah, jakož i za jeho rodiče a celou rodinu. Víme, že to je Nabeelův zisk, ale obrovská ztráta pro ty, kteří ho milovali a byli ovlivněni jeho životem a svědectvím na zemi.“ 

Nabeel Qureshi je autorem knihy No God But One: Allah or Jesus? (Jen jeden Bůh: Alláh nebo Ježíš?), kde vysvětlil své rozhodnutí stát se křesťanem ve věku 22 let. Ve svém tweetu z dubna 2014 napsal: „Opustil jsem islám, protože jsem studoval Mohamedův život. Přijal jsem evangelium, protože jsem studoval život Ježíše.

Reklama

 

V posledním videu před svou smrtí Qureshi mluvil o apologetice a poselství lásky, které doufá, že za sebou jeho služba zanechá .„Kdyz přemýšlím o své službě, doufám, že zanechá poselství lásky, míru, pravdy, péče o sebe navzájem,“ uvedl „Náš Bůh je Bohem lásky, ať mluvíte k hinduistovi, židovi, muslimovi, křesťanovi, motivem musí být láska.“

Autor: -mn- Foto:  Ravi Zacharias International Ministries

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář