Zemřel baptistický pastor, teolog a spisovatel Charles Stanley 

V úterý ráno zemřel ve věku 90 let Charles Frazier Stanley, populární televizní kazatel, spisovatel a zakladatel organizace In Touch Ministries, který v minulosti zastával funkci předsedy Jižních baptistů (SBC). 

Jeho úmrtí potvrdila v úterý organizace In Touch Ministries ve svém prohlášení na Instagramu. 

„Dr. Stanley žil věrný život plný poslušnosti a věnoval se vyučování druhých, jak navázat důvěrný vztah s Ježíšem Kristem. Nyní přijímá radost ze setkání se svým Spasitelem tváří v tvář,“ stálo podle Christian Post v prohlášení.

SOUVISEJÍCÍZemřel zakladatel organizace Operace Mobilizace George Verwer 

Stanley se narodil 25. září 1932 v Dry Fork ve Virginii a pro duchovní život se rozhodl částečně kvůli ztrátě otce v raném věku.

V roce 1969 nastoupil jako asistent pastora do sboru First Baptist Church v Atlantě ve státě Georgia a v roce 1971 se stal hlavním pastorem a tuto funkci zastával až do svého odchodu do důchodu v září 2020.

V roce 1972 začal Stanley vysílat v místní atlantské televizi pořad nazvaný „The Chapel Hour“, který se později stal pořadem „In Touch with Dr. Charles Stanley“.

„Naším posláním je vést lidi po celém světě k rostoucímu vztahu s Ježíšem Kristem a posilovat místní církev,“ poznamenala na své facebookové stránce In Touch Ministries.

„Naše pořady jsou k vidění a slyšení po celém světě ve více než 2 600 rozhlasových a televizních stanicích ve více než 50 jazycích.“

List Chtistian Post uvádí, že za svou rozsáhlou vysílací činnost uvedla v roce 2018 organizace National Religious Broadcasters Stanleyho do své Síně slávy a v březnu 2020 mu udělila cenu předsedy NRB.

V 80. letech 20. století Stanley působil po dvě (rok trvající) funkční období jako předseda Jižních baptistů, největší protestantské denominace ve Spojených státech.

Stanley byl součástí konzervativní obrody SBC, hnutí, které vedlo k odmítnutí progresivních teologických směrů, jež dominovaly ostatním protestantským církvím ve Spojených státech.

V roce 2010 byl Stanley na výročním obědě vyznamenán svou školou Southwestern jako její významný absolvent. Stanley shromážděným vzkázal: „Dělejte to, co vám Bůh řekne, abyste dál dělali. Mám jediný cíl: dostat pravdu evangelia k co největšímu počtu lidí, co nejrychleji, co nejjednodušeji, v síle Ducha svatého a k Boží slávě.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. dubna 2023 Foto: First Baptist Church – Charles Stanley

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář