Zemřel britský evangelikální vůdce Roger Foster 

Roger Forster, významná postava britské evangelikální komunity a zakladatel neo-charismatické sítě Ichthus Christian Fellowship, zemřel ve věku 90 let.

Forster, který působil ve službě téměř 70 let, zemřel ve středu ve svém domě, oznámilo sdružení Ichthus Christian Fellowship.

SOUVISEJÍCÍ Zemřel vůdce manipurského modlitebního hnutí

Forster, na kterého se vzpomíná jako na člověka „z vlastní ligy, zanechal trvalý odkaz v oblasti evangelizace, teologie a pastoračního poradenství.

„Oslavujeme jeho neuvěřitelný a inspirativní život služby našemu Pánu Ježíši jako evangelisty, teologa, pastora, mentora a především oddaného Ježíšova učedníka,“ uvádí se podle Christian Today v oznámení. „Zároveň hluboce prožíváme jeho ztrátu a truchlíme spolu s jeho manželkou Faith, dětmi a vnoučaty. Byl otcem ve víře pro tisíce lidí ve Spojeném království i po celém světě a ‚běžel závod‘ až do samého konce.“

Zpěvák Graham Kendrick a vedoucí týmu Ichthus Henry George v nekrologu zveřejněném v Premier Christian News vzpomínají, že Forster kázal evangelium s jasností, plynulostí a vášní, která byla jako „apologetika na steroidech“.

„Roger velmi silně cítil nespravedlnost a zdálo se mi, že teologické otázky, o kterých diskutoval nejostřeji (i když s úctou v tradici oxbridgeských debat), byly ty, o kterých si myslel, že mohou lidem nejvíce uškodit a Boha okrást,“ napsali. „Intelektuálně patřil do své vlastní ligy, ale byl to přístupný, trpělivý a laskavý učitel. Je nemožné změřit, jaký vliv měl Roger Forster na naše životy a na život našich rodin – ale totéž by řeklo nespočet dalších lidí.“

Portál Christian Today uvádí, že Forster se narodil ve světě vzdáleném digitálnímu věku a jeho raný život byl poznamenán hlubokým duchovním probuzením. Křesťanství přijal jako student na univerzitě v Cambridgi, kde studoval matematiku a teologii. Pobyt v královském letectvu dále formoval jeho charakter a připravil ho na život zasvěcený evangelizaci.

V roce 1974 Forster spolu se svou ženou Faith založil organizaci Ichthus. Jejich vize byla jasná: začínali se skromnou skupinou 14 lidí v jejich domě a chtěli vychovávat Kristovy učedníky, kteří by byli ozvěnou zápalu rané křesťanské církve.

Jeho kázání přitahovala různorodé křesťanské skupiny. Společenství, zpočátku malá domácí církev, se rozrostlo v živé společenství s několika sbory po celém Londýně.

Forsterovo vedení nebylo jen o rozšiřování počtu sborů, ale také o prohlubování víry. V osmdesátých letech založil program pro přípravu vedoucích, který od té doby vychoval stovky lidí pro službu. Jeho vliv sahal daleko za hranice Velké Británie, dotýkal se životů lidí v Libanonu, Nepálu, Indii, Myanmaru a dalších zemích.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 23. ledna 2024 Foto: Wikimedia Commons – Roger Foster

Tags: ,,

1 Komentář

  1. Na konci 90. rokov som absolvoval ročný biblicky kurz Radical Network v Londýne, ktorý viedol Roger Forster – veľmi ma ovplyvnil v mojom živote viery.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář