Zemřel evangelikální pastor, který se stal autorem myšlenky o integrální misii

V úterý 27. dubna zemřel teolog, pastor a dlouholetý člen mládežnické organizace International Fellowship of Evangelical Students René Padilla. Bylo mu 88 let.

Padilla byl podle Christianity Today nejznámější jako otec integrální mise, teologického rámce, který přijalo více než 500 křesťanských misí a humanitárních organizací, včetně Compassion International a World Vision. Cílem bylo vést evangelikály po celém světě, aby své křesťanské poslání rozšířily také do sociální oblasti. Zdůrazňoval, že jak hlásání evangelia tak sociální práce jsou „dvě křídla jednoho letadla“.

SouvisejícíZemřel zakladatel organizace, která vyslala desítky tisíc mladých misionářů

Padillaův vliv se projevil nejvýrazněji na kongresu v Lausanne v roce 1974, kde zaujal svým plamenným projevem. Téměř 2 500 evangelikálních lídrů z více než 150 zemí světa a 135 denominací se tehdy shromáždilo ve švýcarském Lausanne pod taktovkou dvou výrazných osobností, kterými byli Billy Graham a John Stott.

Padilla svým vystoupením podle CT plnil sny mnoha evangelikálních křesťanů z globálního jihu, když apeloval na rovnocenné postavení všech křesťanů při rozhodování o budoucnosti církve a misie. 

Padilla vyzval americké evangelikály, aby činili pokání za export „amerického způsobu života“ do misijních oblastí po celém světě, který postrádal společenskou odpovědnost a péči o chudé.

„Ježíš Kristus nepřišel jen proto, aby spasil mou duši, ale aby vytvořil novou společnost,“ řekl v Lausanne.

Jeho životní pouť začal v Kolumbii, kde se narodil do chudých poměrů, žil v Ekvádoru, až se stal jednou z nejvýraznějších osobností globálního evangelikálního hnutí. Během misijní kampaně Billy Grahama po Jižní Americe ho překládal do španělštiny.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. dubna 2021 Foto: YouTube – René Padilla

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář