Zemřel jeden ze dvou nigerijských kněží, unesených v minulém týdnu

Zdroje z diecéze Kafanchan potvrdily Vatican News, že otec John Mark Cheitnum zemřel rukou únosců, zatímco otci Donatu Cleopasovi se podařilo uprchnout. Oba kněží byli uneseni 15. července z fary při kostele Krista Krále v obci Yadin Garu v nigerijském státě Kaduna.

Otec John Mark Cheitnum, kněz unesený minulý pátek v nigerijském státě Kaduna spolu s otcem Donatem Cleopasem, byl únosci zavražděn. Vatican News to potvrdily zdroje z diecéze Kafanchan. Otec Cheitnum byl zabit ve stejný den, kdy byl unesen, tedy 15. července, ale jeho tělo bylo nalezeno až o čtyři dny později. Oba katoličtí kněží byli uneseni z farnosti Krista Krále v Yadin Garu. Zprávu o jejich únosu rozšířila diecéze Kafanchan, jejíž kancléř rovněž žádal o modlitby za rychlé a bezpečné propuštění obou kněží a vyzýval všechny obyvatele, aby nebrali spravedlnost do svých rukou.

V novém prohlášení kancléř kafanchanské diecéze, otec Emmanuel Uchechukwu Okolo, zveřejnil zprávu o smrti otce Cheitnuma, vyjádřil hluboký zármutek celé diecéze a oznámil, že pohřeb se bude konat ve čtvrtek 21.7. v 10 hodin v katedrále svatého Petra v Kafanchanu. Otec Cheitnum zastával různé funkce, byl mimo jiné předsedou Křesťanské asociace Nigérie (CAN), řídil komunikaci své diecéze a byl farářem ve farnosti svatého Jakuba ve Fori. Diecéze Kafanchan, která vyhlásila dvoudenní smutek, prosí věřící o modlitby za zesnulého kněze a jeho rodinné příslušníky, aby jim Bůh dopřál útěchu, a znovu je vyzývá, aby nebrali spravedlnost do svých rukou.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 20. července 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář