Zemřel německý letniční evangelista Reinhard Bonnke

Organizace Christ for All Nation (CfAN) na svém facebookovém profilu informuje, že populární německý evangelista Reinhard Bonnke dnes zemřel ve věku 79 let. Pro noviny Křesťan dnes tuto informaci potvrdil Břetislav Šipek, zástupce organizace Kristus pro všechny národy ve východní Evropě

Potomek letničního pastora se stal známý hlavně svou evangelizační službou v Africe, kam přicházely i statisícové zástupy poslouchat zvěst o spáse vírou v Ježíše Krista. Misijní práci na tomto kontinentě začal v roce 1967.

Po malém počátečním úspěchu v Lesotho, dostal od Boha vizi Afriky pokryté krví Ježíše Krista. V roce 1974 zakládá organizaci CfAN (Kristus pro všechny národy) se sídlem v Jihoafrické republice.Později se sídlem organizace stal Frankfurt v Německu.

V roce 1984 bouře zničila stan pro 34 tisíc lidí a Bonnke začal kázat na otevřeném prostranství, což umožnilo organizovat ještě větší shromáždění. Od roku 1987 organizace CfAN zaregistrovala více než 80 milionů lidí, kteří se rozhodli pro Krista.

Bonnke se rozloučil s Afrikou  evangelizací v Lagosu v listopadu 2017. Jeho nástupcem se stal americký evangelista Daniel Kolenda.

V roce 2017 přijeli evangelisté Reinhard Bonnke a Daniel Kolenda do Prahy, aby podpořili vizi spasené Evropy, hořící v srdcích evangelisty Bena Fitzgeralda a jeho služby GodFest, která pořádá festivaly Awakening Europe. Praha se stala třetím městem v řadě, které Awakening Europe hostovalo. Pražský festival navštívily tisíce lidí z více než 40 národů, aby přímo na ulicích tohoto města kázali evangelium a sdíleli s lidmi svou víru.

 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 7. prosince 2019  Foto: CfAN – Reinhard Bonnke

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář