Zemřel televizní evangelista, který věřil, že žije v časech konce

Detroit – Populární televizní evangelista Jack Van Impe a jeden z nejznámějších kazatelů hlásající, že žijeme v časech příchodu Krista, zemřel ve věku 88 let.

Van Impe měl více než 30 let pravidelní půlhodinový televizní program, nabízející aktuální komentáře k tématu eschatologie, informuje Christianity Today.

Spolu s manželkou Rexellou se Van Impe věnoval aktuálním politickým a společenským tématům a vysvětloval je ve spojitosti s biblickými proroctvími. Věřil, že k vytržení opravdových věřících při příchodu Krista může dojít v každém okamžiku.

„Předáváme pouze zprávy z nejnovějších článků,“ řekl podle CT jednou Van Impe, „ale pomocí Božího slova vám ukážeme, že to předznamenává Kristův příchod,“ uvedl.

Van Impe oslovoval týden co týden své fanoušky po celém světě ze svého studia na předměstí Detroitu. Kvůli své schopnosti si zapamatovat desítky tisíc biblických veršů získal si přezdívku „chodící Bible“.

Každou epizodu ukončil výzvou pro diváky, aby se připravili na konec světa přijetím Krista jako svého Pána a Spasitele. „Jen málo křesťanů oslovilo širší publikum než evangelista Jack Van Impe,“ napsal o něm historik Paul Boyer ve své studii o proroctvích v moderní Americe.

Van Impe se narodil v Freeportu v Michiganu v roce 1931 jako syn dvou belgických přistěhovalců. Jackův otec Oscar ve dne pracoval v továrně v Plymouthu a v noci se živil jako hudebník v detroitských barech. Mladý Jack hrával na akordeon.

Když v životech rodičů Oscara a Marie došlo v roce 1943 ke znovuzrození v nezávislém baptistickém kostele, po týdnu je následoval dvanáctiletý Jack. Na výzvu pastora vyšel kupředu a vyznal svou víru v Krista. Po své promoci na Detroit Bible College v roce 1951 byl vysvěcen v nezávislém baptistickém kostele na kazatele a připojil se k Youth For Christ jako hudebník.

Franklin Graham ve své kondolenci na sociální síti ocenil životní dráhu a přínos Van Impeho pro církev.

 

-mn-  Datum: 22. ledna 2020  Foto: CC Search – Van Impe s manželkou

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář