Zemřel známý katolický exorcista Elias Vella

Františkánský řád na Maltě v pondělí oznámil, že ve věku 81 let zemřel známý exorcista Elias Vella.

Vella se narodil v zátoce svatého Pavla a studoval v Římě, kde v roce 1964 získal titul z teologie a o rok později zahájil své pastorační poslání.

Podle listu Malta Todayt byl Vella dlouho považován za hlavního maltského exorcistu a vedl maltskou církevní komisi pro okultismus a satanismus, jejímž úkolem bylo zkoumat jevy související s okultismem, spiritismem a satanismem.

Vella byl oblíbenou postavou v televizních diskusních pořadech a v prosinci 2020 vystoupil v seriálu, v němž se podělil o své zkušenosti exorcisty.

Na otázku, zda se skutečný exorcismus alespoň trochu blíží jevům zobrazeným ve filmu Vymítač ďábla, kde se točí hlavy a oběti levitují, Vella odpověděl, že věci, které jsou ve filmu vidět, se mohou stát a také se staly, ale nedějí se během jednoho exorcismu na jedné osobě.

„To znamená, že režisér vložil všechny možné paranormální aktivity do jednoho člověka a díky tomu byla postava dost děsivá. Můžete mít jedince, který přehnaně otáčí hlavou; neumíte si představit, jak je toho schopen, ale tyto věci se mohou stát. Agresivita je jedním z nejčastějších výskytů, což znamená, že máte někoho, kdo dokáže zničit židli, jako by to byl kus kartonu,“ odpověděl.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 12. října 2022 Foto: Facebook/Minoriti Malta

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář